Vēlreiz par satiksmes drošību

Lai gan šķiet, ka televīzijas, radio, interneta un avīžu ziņās par satiksmes drošību tiek runāts teju vai nepārtraukti, tomēr notiek dažādi nelaimes gadījumi. Tā, piemēram, nedēļas nogalē Īslīcē notika traģiska avārija. Kāda jauniete, vadot kvadraciklu, netika galā ar tā vadību, nobrauca no ceļa un ietriecās kokā. Viņa no gūtajām traumām nomira. Patlaban ir noskaidrots, ka meitene brauca bez ķiveres, kā arī kvadraciklam nebija tehniskās apskates un apdrošināšanas. Kvadracikla pasažieris – kāds zēns – ar dažādām traumām nogādāts slimnīcā. Bērnu klīniskās universitātes mediķi norāda, ka pēdējo mēnešu laikā šis jau ir otrais gadījums, kad slimnīcā nonāk bērns, kas cietis kvadracikla avārijā.

Transportlīdzekļu vadītājiem pirms došanās ceļā varbūt ir vērts lieku reizi padomāt, vai izdarīts viss, lai braukšana būtu droša. Spēkratu vadītājiem un īpašniekiem kā 2×2 būtu jāzina, ka bez tehniskās apskates un OCTA polises pārvietoties pa autoceļiem nedrīkst. Diemžēl, lai gan pēc pēdējiem policijas datiem, situācija šajā jomā uzlabojas, tomēr, joprojām ir vairāki simti autovadītāju, kuri šo likuma normu neievēro.

Ievērot ceļu satiksmes noteikumus, ceļa zīmes.

Piedaloties ceļu satiksmē, uzmanību veltīt tikai braukšanai, nevis paralēli stūrēšanai ēst hotdogu un dzert kafiju.

Protams, pie stūres nedrīkst sēsties alkohola vai narkotisko vielu reibumā. Tāpat jāatceras, ka ir daudzi medikamenti, kurus lietojot, tie var ietekmēt transportlīdzekļu vadīšanu. Ja autovadītājs ir pārāk noguris vai miegains, arī tādos gadījumos labāk nevadīt spēkratu.

Neļaut braukt ar transportlīdzekli cilvēkam, kuram nav vadītāja apliecības. Pat ne pa lauku un meža ceļiem, kur maza satiksme.

Pat tīriem automašīnas logiem ir liela nozīme, jo netīri tie ietekmē redzamību, līdz ar to arī drošu braukšanu.

ABCpolise komanda aicina rūpēties par savu un līdzcilvēku drošību.