Līdz ar siltāka laika iestāšanos ielās parādās arvien vairāk velosipēdistu, ar tiem brauc gan lieli, gan mazi. Diemžēl ir sarosījušies arī velosipēdu zagļi.
Apdrošināšanas sabiedrības Balta dati liecina, ka šajā sezonā garnadži ir kļuvuši viltīgāki un alkatīgāki. Viņi vienā reizē aplaupa ģimenes ar vairākiem velosipēdiem, jo zagļi zog ne tikai publiskās vietās, bet arī riteņus izzog noģimeņu saimniecības telpām, kur vienā vietā glabājas vairāki velosipēdi.
Garnadži velosipēdus zog gan no dzīvesvietām, gan no veikalu, bibliotēku un citu publisku vietu stāvvietām. Zagļi iecienījuši arī saimniecības telpas – pagrabus, garāžas, kāpņu telpas un šķūnīšus, māju pagalmus. Apmēram 80% no visiem nozagtajiem velosipēdiem nav bijuši saslēgti, īpaši, ja tie bijuši telpās.
Apdrošināšanas sabiedrības Balta atlīdzību direktors Ingus Savickis stāsta : „Ņemot vērā, ka visbiežāk velosipēdi tiek nozagti no saimniecības telpām, cilvēkiem vajadzētu padomāt par dubultu drošību. Var šķist, ja jau telpa ir slēdzama, tad pašu velosipēdu saslēgt nevajag, taču, kā liecina mūsu apkopotie dati, tas tomēr ir nepieciešams. Savukārt, dodoties ārpus mājas, ieteicams padomāt par atbilstošu drošību, saslēdzot savu velosipēdu ar ķēžu vai trošu atslēgām, bet vislabāk ar U veida profilu, kuru par visdrošāko atzīst arī speciālisti velosipēdu jautājumos.”
Balta šogad jau saņēmusi 3 pieteikumus par riteņu dubultzādzību. Iepriekšējos gados ir bijis gadījums, kad zaglis vienā reizē kādai ģimenei nozaga 4 velosipēdus. Balata šogad kopā saņēmusi jau 9 pieteikumus par velosipēdu zādzībām. Kopā galvaspilsētā šā gada pirmajos 3 mēnešos nozagti jau 162 velosipēdi, pērn šajā pat laika posmā nozagti 110 velosipēdi, tā liecina Valsts policijas dati.
Atlīdzību summa par zagtiem velosipēdiem palielinās. Ja 2009. gadā vidējā atlīdzība par velosipēda zādzību bija 157 lati, 2010. gadā 254 lati, tad pērn tie bija gandrīz 300 lati. Tiek prognozēts, ka šajā gadā vidējā atlīdzību summa paliks iepriekšējā līmenī vai nedaudz pieaugs.
Apdrošināšanas sabiedrība Balta kopā pēdējos trīs gados un šī gada sākumā atlīdzībās par velosipēdu zādzībām izmaksājusi vairāk nekā 32 000 latu. Tā kā šis braucamrīks tiek iekļauts īpašumu apdrošināšanas polisē, tad atlīdzības summa ir atkarīga no nozagšanas vietas. Ja velosipēdu nozog braucamrīks ārpus dzīvesvietas, atlīdzību summa ir 300 līdz 500 latiem. Ja velosipēdu nozog no polisē reģistrētās dzīvesvietas, tad atlīdzību summai ierobežojumu nav.
Lai pasargātu savu velosipēdu no zādzības, jāievēro daži padomi. Piemēram, nopērkot velosipēdu, jāpieprasa tā pase, kur ir ierakstīts rāmja numurs. Velosipēdu atstāt vajadzētu vietās, kur tuvumā ir novērošanas kameras vai vietās, kuras ir apsargājamas, vai kurās ir daudz cilvēku. Braucamrīku var saslēgt ar vairākām dažāda veida pretaizdzīšanas ierīcēm, saslēdzot jācenšas pieslēgt rāmis kopā ar abiem riteņiem. Kad velosipēds pieslēgts, tad no tā jānoņem vērtīgās detaļas. Var noņemt arī firmas zīmes, tad velosipēdam nevarēs pateikt, cik tas ir dārgs. Ne uz brīdi nevar atstāt velosipēdu nepieskatītu. Pieslēgt savu braucamrīku vajag arī, ja to atstāj šķūnītī, garāžā, uz balkona.