Pavasarī cilvēki biežāk vēršas pēc palīdzības pie alergologa, LOR un ģimenes ārsta

Pavasaris ir atnesis ne tikai prieku par to, ka ziema beigusies un sniega kupenas pazudušas, bet līdz ar mainīgajiem laika apstākļiem cilvēki biežāk saķer iesnas, saaukstējas. Turklāt drīz sāks ziedēt dažādi augi, kas daudziem cilvēkiem izraisa alerģiskas reakcijas.

If Apdrošināšanas dati liecina, ka pavasarī (no marta sākuma) biežāk apmeklētie ārsti – speciālisti ir ģimenes ārsts, LOR, alergologs. Klepus un iesnas var būt gan saaukstēšanās , gan alerģijas simptomi, ja šie simptomi ieilgst un ja tiem pievienojas klāt vēl acu asarošana vai niezēšana. Tas viss ir par iemeslu tam, ka martā un aprīlī cilvēki biežāk nekā citos mēnešos apmeklē alergologu, deguna, kakla un ausu slimību ārstu, kā arī ģimenes ārstu, norāda If Apdrošināšana Personu atlīdzību grupas vadītāja Ilma Svekre.

Mūsu valsts iedzīvotāji veselības apdrošināšanu visvairāk izmanto, lai apmeklētu ambulatoros speciālistus. Vidējais veselības apdrošināšanas klienta vecums ir 35-45 gadi. Tieši šis ir tas vecums, kad cilvēki sāk nopietni domāt par veselības apdrošināšanu. Cilvēki izvēlas privātpersonu apdrošināšanu dažādu iemeslu dēļ. Viens no tiem ir tas, ka iedzīvotāji novērtē apdrošināšanas iespēju izvairīties no mēnešiem ilgās gaidīšanas rindā pie speciālistiem. Tāpat cilvēki atzīst, ka gadījumā, ja viņi saslims vai arī profilakses nolūkā, viņi varēs atļauties doties pie laba maksas ārsta.

Latvijas iedzīvotāji, deklarējot savu veselības stāvokli, norāda, ka visbiežāk no veselības kaitēm ir sirds un asinsvadu sistēmas saslimšanas, kā arī muskuļu un skeleta sistēmas saslimšanas. Kā liecina privātpersonu veselības apdrošināšanas dati, tad divas trešdaļas veselības apdrošināšanas klientu ir sievietes. Tas tāpēc, ka tieši sievietes vairāk interesējas par iespēju apdrošināt personīgo un ģimenes veselību, kā arī tāpēc, ka rūpējas par veselību ilgtermiņā.
If Apdrošināšana pērn 69 procentos gadījumu no visām izmaksātajām veselības atlīdzībām, tās izmaksātas tieši par medicīnas speciālistu ambulatoriem apmeklējumiem. 13 procentos gadījumu atlīdzības izmaksātas par ārstēšanos stacionārā, bet par zobārsta apmeklējumiem pērn izmaksāti aptuveni 11 procenti. Savukārt par sporta nodarbībām, kuras veselības apdrošināšana izmaksā, izmaksāti 4 procenti. No visām veiktajām atlīdzību izmaksām 3 procenti bija par medikamentu iegādi.