Lielbritānijas apdrošinātāju pētījums – suņi un kaķi paliek resnāki

Viena no lielākajām veselības problēmām, ar ko bieži vien saskaras cilvēki, ir aptaukošanās. Diemžēl liekais svars ir arī mājas mīluļiem – suņiem un kaķiem. Ne velti ir izgudroti gan trenažieri dzīvniekiem, gan lifti pārāk resniem suņiem.

Apdrošināšanas sabiedrības Balta grupas RSA Group Lielbritānijas kolēģi veikuši pētījumu, kurš atklāja, ka mājdzīvniekiem liekais svars ir tāpēc, ka saimnieki savus dzīvniekus lutina ar neveselīgiem un cilvēkiem paredzētiem našķiem. Lielbritānijā liekais svars ir katram trešajam sunim un kaķim. Liela daļa (72%) mājdzīvnieku saimnieku atzīst, ka regulāri atdod saviem mīluļiem pārpalikumus no ātrajām uzkodām vai no porcijām, ko var pasūtīt restorānos līdzi ņemšanai. Pētījumā atklājās, ka viens no desmit respondentiem šādu pārtiku mājdzīvniekam pasniedz katru dienu. Satraucošs ir fakts, ka liela daļa iedzīvotāju uzskata, ka ēdienu pārpalikumu došana suņiem un kaķiem nav kaitīga. Lai gan šāda pārtika rada dzīvniekiem ne tikai liekā svara problēmas, ir tādas ēdiena sastāvdaļas, kuras dzīvnieka organisms nevar pārstrādāt.

Mājdzīvnieki svarā pieņemas eļļainas un neveselīgas pārtikas dēļ, tā liecina jaunākā Lielbritānijas apdrošinātāja MORE THAN pētījuma rezultāti. Ceptu zivi un kartupeļu salmiņus katru nedēļu ēd 7 miljoni (45%) suņu un kaķu.

Ceturtā daļa aptaujāto suņu un kaķu saimnieki norāda, ka saviem mājdzīvniekiem dod neveselīgos un cilvēkiem paredzētos ēdienus tāpēc, ka nespēj pretoties mīluļu lūdzošajiem skatieniem un vēlmei iepriecināt dzīvnieku. 41% aptaujāto atzina, ka neapzinās, ka cilvēkiem paredzētā ēdiena piedāvāšana mājdzīvniekiem var kaitēt viņu veselībai.

Ja katru dienu cilvēks savam mājas mīlulim piedāvā pārpalikumus no viņam paredzētā ēdiena, tad gada laikā mājdzīvnieks uzņem par 30 435 kalorijām vairāk nekā nepieciešams. Tāpat pētījumā teikts, ka liekā svara problēma mājdzīvniekiem nākamo desmit gadu laikā var kļūt ļoti aktuāla. Ja aptaukošanās rādītāji turpinās augt kā līdz šim, tad pēc desmit gadiem apmēram  pusei suņu būs pārāk liels liekais svars, kas radīs problēmas, piemēram, uzkāpt pa trepēm bez piepūles un sirds noslodzes.