BTA: pieaug civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polišu skaits

Cilvēki kļūst arvien atbildīgāki un biežāk izvēlas civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas (CTA) polises. BTA Insurance Company dati liecina, ka kopš 2010.gada CTA polišu skaits palielinājies gandrīz 3 reizes. Pagājušajā gadā iegādāto polišu skaits pieauga par 176 procentiem, ja salīdzina ar 2010.gadu.

Apdrošināšanas polises vidējā cena ir samazinājusies. 2010.gadā polise vidēji maksāja 15 latus, bet pagājušajā gadā, pērkot polisi, cilvēki šķīrās vidēji no 11 latiem.

Civiltiesiskās apdrošināšanas polisi cilvēki izvēlas, lai pasargātu sevi no neparedzētiem izdevumiem, ja gadījumā nejauši sabojāts cita cilvēka īpašums, piemēram, ja gadās appludināt kaimiņus. Apdrošināties visvairāk vēlas tieši daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji. Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc cilvēki izvēlas šo apdrošināšanas veidu, ir nesenā krīze, kas cilvēkiem lika padomāt par savu finansiālo drošību, tajā skaitā padomāt par apdrošināšanu. Civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polises iegādi veicina negatīvā pieredze, kad cilvēki paši vai paziņas pieredzējuši negadījumus.

BTA Insurance Company Civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas riska parakstītāja Madara Skuja stāsta, ka gandrīz 60 procenti no negadījumiem, kas notiek nekustamā īpašuma sektorā, ir saistīti ar šķidruma vai tvaika noplūdi. Tādos gadījumos bojājumi parasti tiek nodarīti ne tikai pašu īpašumam, bet arī kaimiņu mājoklim. Cilvēki, iegādājoties šo polisi, saprot šīs aizsardzības nepieciešamību. Ja jāmaksā par neplānotu kaimiņu mājokļa remontu, tad izdevumi var būt apmēram 1000 latu un arī daudz vairāk.

Savukārt RBSSKALS Serviss īpašuma pārvaldnieks Edgars Černiks norāda : „Protams, biežāk negadījumi jānovērš ir vecā dzīvojamā fonda mājās – kanalizācija, ūdens stāvvadi un jumti visbiežāk rada problēmas. Nevarētu teikt, ka arī jaunajos projektos nav problēmu. Ikdienā mēs saskaramies ar dažādām problēmsituācijām, avārijām, cauruļvadu plīsumiem, kā arī redzam brīžiem visnotaļ sarežģītās kaimiņu attiecības. Konfliktsituācijas veidojas, kad kaimiņš applūdina otru, bet savu vainu neatzīst vai arī atrodas ārzemēs, un mēs pat netiekam dzīvoklī, lai novērstu šos bojājumus, un šajā laikā arī pārējie bojājumi tikai plešas plašumā.”

BTA statistikas dati liecina, ka visvairāk CTA apdrošināšanas polises iegādājas lielajās pilsētās. Tas tāpēc, ka pilsētās ir gan lielāks iedzīvotāju skaits, gan ievērojama daudzstāvu apbūve.