Autovadītāji kļūst atbildīgāki – brauc mazāk bez OCTA un tehniskās apskates

Kā informē Valsts policija, tad samazinās ceļu satiksmes negadījumu skaits ar spēkratiem, kuriem nav bijusi OCTA , kā arī negadījumos ir mazāk automašīnu bez tehniskās apskates (TA).

Statistikas dati liecina, ka 2009.gadā bija 618 negadījumi, kuros iesaistītajām automašīnām nav bijusi OCTA polises, bet pērn tādu negadījumu bija 360. Negadījumi, kuros iesaistītas automašīnas bez tehniskās apskates, 2009.gadā bija 486, bet pagājušajā gadā – 317. Valsts policijas pārstāvis Andris Locs norāda vairākus iemeslus, kāpēc ir tāda tendence. Pirmkārt, notiek sabiedrības informēšana. Otrkārt, tiek atzīmēta fotoradaru darbība. Treškārt, joprojām ir policijas kontrole. A.Locs stāsta , ka visi šie apstākļi kopā, iespējams, darījuši autovadītājus apzinīgākus. Savukārt par fotoradariem un iespēju sodīt par OCTA un TA neesamību viņš norāda: „Fiksējot noteikumu pārkāpumus ar tehniskajiem līdzekļiem samazinās subjektīvisma un korupcijas riski, piemēram, kukuļdošana un kukuļņemšana.”

No pērnā gada 21.novembra, kad uz Latvijas autoceļiem sāka darboties fotoradari par OCTA neesamību fiksēti 530 administratīvie pārkāpumi. Par šiem pārkāpumiem sastādīti protokoli 31 800 latu apmērā. Bet ar Valsts policijas četriem fotoradariem, kas darbojas jau no 2008. gada maija, pavisam fiksēti 145 pārkāpumi, kas saistīti ar OCTA neesamību.

Speciālisti atgādina, ka gan tehniskā apskate, gan OCTA ir svarīgi nosacījumi, lai piedalītos ceļu satiksmē. Tehniskā apskate norāda to, ka spēkrats var piedalīties ceļu satiksmē, bet OCTA rada drošības sajūtu, jo ir apziņa, ka par ceļu satiksmes negadījuma izraisītajām sekām ir iespējama atlīdzināšana.

ABCpolise komanda atgādina, ka OCTA ir obligāta. Ar izdevīgākajiem piedāvājumiem jūsu automašīnai var iepazīties mūsu mājaslapā www.abcpolise.lv vai zvanot uz tālruni 22001020.