Apdrošināšanas sabiedrība Balta: pieaug OCTA izmaksāto atlīdzību apjoms

Šī gada martā OCTA izmaksāto atlīdzību apjoms ir pieaudzis par 22 procentiem. Tomēr saņemto pieteikumu skaits marta mēnesī, ja salīdzina ar pērnā gada martu, ir samazinājies par 54 procentiem. Šis samazinājums tāpat kā KASKO apdrošināšanā saistīts ar laika apstākļu un ziemas ilguma atšķirībām šogad un pagājušajā gadā.

Ļoti daudziem autovadītājiem zaudējumus rada Latvijas autoceļu sliktais stāvoklis, proti, bedru dēļ tiek bojāti spēkrati. To apliecina arī apdrošināšanas sabiedrības Balta dati, salīdzinot ar pagājušajā gada martu šī gada marts visvairāk izcēlies ar bedru radītajiem bojājumiem automašīnām.

Šogad martā ir saņemti mazāk KASKO apdrošināšanas atlīdzību pieteikumi, to skaits samazinājies par 19 procentiem. Tomēr tieši KASKO pieteikumi šogad bijuši zīmīgi ar bedru izraisīto bojājumu atlīdzībām. Šogad sasniegts arī bedru izraisītu bojājumu atlīdzību rekords – 2500 latu apmērā.

Apdrošināšanas sabiedrības Balta atlīdzību direktors Ingus Savickis stāsta, ka martā, salīdzinot ar gada pirmajiem diviem mēnešiem, ir vērojama pozitīva tendence – par 10 procentiem ir samazinājies ceļu satiksmes negadījumu skaits. „Arī izmaksāto atlīdzību summa, salīdzinot ar pērno gadu, ir nedaudz sarukusi, kas saistīts ar sezonāliem laika apstākļiem – atšķirībā no šī gada marta, pērnā gada marts bija daudz bagātāks ar nokrišņiem, arī sniega sega vēl bija bieza. Savukārt, salīdzinot aizvadītā gada nogali ar šī gada pirmajiem mēnešiem, vidēji par pieciem procentiem pieaudzis apzagto auto skaits,” skaidro I.Savickis.