Aktīvi maina riepas

Lai gan bez ziemas riepām var braukt jau no 1.marta, tomēr daudzi autovadītāji tās nesteidzās nomainīt uz vasaras riepām. Jo Latvijas pavasaris ir gana viltīgs – te ceļš sauss, te cīruļputenis.

Šobrīd gaisa temperatūra ir nostabilizējusies, un autovadītāji steidz mainīt riepas. Riepas jāmaina arī tiem, kuri brauc ar radzēm, jo pēc ceļu satiksmes noteikumiem pēc 1.maija riepas nedrīkst būt aprīkotas ar radzēm.

Autoservisos uz riepu nomaiņu patlaban veidojas pat rindas. Automašīnas riepu un disku izplatīšanas uzņēmuma „Melga plus” pārstāvis Juris Vucāns stāsta, ka „Melga” servisos galvaspilsētā riepas maina aktīvi, un riepu nomaiņa notiek tikai pēc pieraksta, rindas garums ir 3 dienas.

Līdzīga situācija ir arī citos autoservisos. Piemēram, autoservisa „Oranž garaž” vadītājs Artūrs Kreišmanis informē, ka uz riepu maiņu nākamais pieraksts ir iespējams pēc 2 dienām.

Abu minēto autoservisu pārstāvji norāda, ka autovadītāji riepas maina, lai tās pataupītu nākamajai ziemas sezonai, bet riepas ar radzēm lieto arvien mazāk.

Autovadītājiem jāņem vērā, ka vasaras riepām jābūt ar atbilstošu protektora dziļumu, kā arī atbilstošu spiedienu.