Apdrošini ganāmpulku! Valsts atgriezīs 50% no samaksātās prēmijas apjoma!

Masu mēdijos plaši iztirzā smago finansiālo situāciju kādā ir lauksaimnieki. Saistībā ar graudu cenu straujo kritumu, papildu izmaksām kulšanas sezonas laikā, kā arī ievērojamiem izdevumiem, pavasarī pārsējot laukus, graudkopības nozarei sagaidāmi 220 miljonu eiro zaudējumi. Līdz ar to lauksaimniecības kooperatīvu vadītāji aicinājuši situācijas risināšanā iesaistīties Zemkopības ministriju un valdību. Tomēr Zemkopības ministrija skaidri lika noprat, ka tiešas finansiālas palīdzības nebūs, tā vietā tiks meklēti citi risinājumi.

“Maksājumi no valsts nav iespējami, līdzīgi kā tas ir piensaimniecībām. Jāsaprot, ka piensaimniekiem jāglābj šķirnes ganāmpulki, kamēr graudi bunkuros var pagaidīt dažus mēnešus, kamēr pieaug cena. Tomēr jautājumus risinām, piemēram, attiecībā uz iespēju pagarināt nodokļu termiņus, tāpat atklāts jautājums ir bezakcīzes degviela, papildu projekti graudu bunkuru celtniecībai un vēl dažas citas iespējas,” sacīja Dūklavs.

Novembrī noslēdzās ziemas sējumu apdrošināšana. Tās ietvaros, valst nāca pretī saimniecībām, kuras izmantoja riskus samazinošus instrumentus un atgrieza 50% no samaksātās prēmijas apjoma. “Tiem, kas bija apdrošinājušies, situācija pulka labāka. Pasaules gals vēl nav, tomēr zemniekiem ir jāpārskata saimniekošana. Graudkopība, tāpat kā citas nozares, saistīta ar risku. Tie, kas bija apdrošinājušies, faktiski neko nezaudēja,” tā ministrs par aizvadītās ziemas rugto pieredzi.

Kā ziņots, lai mudinātu lauksaimniekus iegādāties apdrošināšanu un nodrošinātu nepārtrauktību apdrošināšanas polišu iegādes izdevumu daļējai segšanai, 9. septembrī, valdība apstiprināja grozījumus Ministru kabineta 2013.gada 17.decembra noteikumos Nr.1524 “Noteikumi par valsts atbalstu lauksaimniecībai” Noteikumos Nr.1524 paredzētais valsts atbalsts sedz 50 procentus no apdrošināšanas polises kopējām izmaksām. Grozījumi noteic, ka atbalsta pasākumam apdrošināšanas polišu iegādes izdevumu segšanai finansējums ir palielināts līdz 1 353 723 eiro.

Vēlamies atgādināt, ka līdz decembra beigām ir iespēja apdrošināt savus ganāmpulkus, saņemot atpakaļ 50% no samaksātās prēmijas apjoma. Parūpjietie par finansiālo stabilitāti laikus!  Papildu informācija pieejama šeit!

Veiksmīgu un drošu saimniekošanu!