Zagļi iecienījuši ekonomiskās klases auto

BTA Insurance Company Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore Iveta Rijniece informē, ka šobrīd pieaudzis ekonomiskās klases automašīnu zādzību skaits. Salīdzinājumam iepriekšējos gados biežāk zagtas tika ekskluzīvu modeļu automašīnas.

Kā liecina BTA Insurance Company dati par nozagtajiem auto, tad 57% no uzņēmumā apdrošināšanas atlīdzības izmaksai pieteiktajām automašīnām pieder pie ekonomiskās klases vai izmanto dīzeļdegvielu.

Apdrošinātājs novērojis tendenci, ka kopš pagājušā gada aprīļa mēneša, kad par 11% pieauga 95. markas benzīna cena un par 5% palielinājās dīzeļdegvielas cena, visvairāk tiek zagti mazlitrāžas auto ar 1,6 – 2 litru motoru, kā arī automašīnas ar 2 – 2,2 litru motoru, kurās tiek izmantota dīzeļdegviela.

Pēc BTA apkopotajiem statistikas datiem straujš ekonomiskās klases automašīnu zādzību skaita pieaugums bija vērojams pagājušā gada oktobrī. Jāatgādina, ka tieši šajā mēnesī pērn saasinājās jautājums par degvielas cenām, un to kāpums kļuva aizvien manāmāks.

I. Rijniece norāda, ka „iepriekšējos gados zagļi bija iecienījuši ekskluzīvo modeļu automašīnas, savukārt pašlaik pieprasījums pieaudzis pēc ekonomiskām automašīnām, jo tās ir daudz vieglāk realizēt Lietuvā un Krievijā, kur nonāk lielākā daļa Latvijā zagto automašīnu”.

BTA apkopotie dati liecina, ka pērn zagļi aizdzīšanai visbiežāk izvēlējās Toyota markas automašīnas. Garnadžu visiecienītākais auto modelis pērn bija Avensis ar motora tilpumu robežās no 1,6 līdz 2 litriem. Savukārt šogad pēc BTA datiem, visbiežāk tiek zagtas Volkswagen markas automašīnas, īpaši Passat, ar dīzeli braucošs Touran un Smart modeļi.

To, ka zagļi iecienījuši tieši Volkswagen markas automašīnas apstiprina arī Iekšlietu ministrijas Informācijas centra dati – šogad pirmajos trīs mēnešos tika nozagtas 90 Volkswagen markas automašīnas. Kā nākamās garnadžu iecienītākās auto markas minamas Audi un BMW automašīnas.

BTA Insurance Company dati par šā gada pirmajiem 4 mēnešiem liecina, ka uzņēmumā saņemti KASKO apdrošināšanas atlīdzību pieteikumi par kopējo summu 6,12 miljoni latu. Salīdzinājumam pērn analogā laika periodā šajā atlīdzību veidā tika saņemti par 21% mazāk pieteikumu.