Sākas velosezona, diemžēl gūtas jau pirmās traumas

Tie, kuriem velosipēds ir draugs, velosezonu atklāj jau tiklīdz pazūd sniegs un ietves un ielas ir sausākas. Ja uz ielas redzami velobraucēji, tad skaidrs, ka pavasaris jau klāt. Ne velti velosipēdistus dēvē par pavasara vēstnešiem.

Diemžēl līdz ar siltāka laika iestāšanos un velosezonas atklāšanu, tiek gūtas arī pirmās traumas – tā liecina apdrošināšanas sabiedrības Balta novērojumi. Jau marta mēnesī notikuši pirmie negadījumi. Velosipēdisti, krītot no riteņa, guvuši dažādas traumas – gan sasitumus, gan lūzumus.

Apdrošināšanas sabiedrības Balta atlīdzību direktors Ingus Savickis stāsta, ka līdz ar pavasara iestāšanos autovadītājiem jābūt uzmanīgiem, jo ielās paradās velosipēdisti. „Īpašu uzmanību ieteicams pievērst gājēju pārejām un vietām, kur brauktuvi šķērso riteņbraucēju celiņš. Tāpat piesardzīgiem jābūt arī pašiem velosipēdistiem, jo vienkārša neuzmanība var maksāt dārgi – pagājušā gada statistika liecina, ka lielu daļu negadījumu veido sadursmes ar automašīnām, kā rezultātā gūtas nopietnas traumas, pat galvaskausa lūzumi,” skaidro I. Savickis.

Tā kā šogad īsta ziema ar sniega segu sākās salīdzinoši vēlu, tad velobraucēji aktīvi brauca arī ziemas periodā, īpaši novembrī un decembrī. Šajā laikā traumas guvuši vairāki riteņbraucēji.

Kopā pērn apdrošināšanas sabiedrība Balta no velosipēdistiem saņēma apmēram 30 pieteikumus. Traumas velosipēdisti guva gan vizinoties pa veloceliņiem, gan mājas pagalmā vai velosacīkstēs. Visbiežāk traumas izraisījuši kritieni, un to sekas bijušas lauztas ekstremitātes, galvas sasitumi un lieli ādas nobrāzumi.