Puse kredītņēmēju nav iegādājušies dzīvības apdrošināšanu

DnB banka un apdrošināšanas sabiedrības Ergo veiktais pētījums, kurā tika aptaujāti kredītņēmēji, liecina, ka situācijā, ja viens no apgādniekiem nespētu finansiāli atbalstīt ģimeni, tikai 13% mājsaimniecību noteikti spētu turpināt pildīt savas kredītsaistības. Savukārt 47% ģimeņu kredītsaistības pildīt nespētu.

52% no pētījuma respondentiem norādījuši, ka nav iegādājušies dzīvības apdrošināšanu, un puse no tiem kā galveno iemeslu min līdzekļu nepietiekamību.

DnB bankas valdes loceklis un viceprezidents Ivars Kapitovičs norāda, ka „pētījuma dati liecina, ka aptuveni puse no Latvijas mājsaimniecībām nav iegādājušās dzīvības apdrošināšanu kredītņēmējam, neskatoties uz risku zaudēt īpašumu, ja, piemēram, notiek ļaunākais dzīves scenārijs un ģimenes apgādnieks, kurš uzņēmies kredītsaistības, zaudē dzīvību vai nelaimes gadījuma rezultātā iegūst pilnīgu, neatgriezenisku invaliditāti. Pētījuma dati atklāj statistiku, ka mājoklis nereti ir vērtīgākais īpašums un bieži vien pat vienīgais ģimenei piederošais īpašums.”

74% pētījumā aptaujāto kredītņēmēju norādījuši, ka kredītā ņemtais mājoklis ir ģimenes vienīgā dzīvesvieta.