OCTA nozarē prognozē zaudējumus

Nozares speciālisti prognozē, ka obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļu apdrošināšanas (OCTA) nozarē tendence samazināties zaudējuma apjomam apstāsies un tie tuvākajā laikā jau atkal kļūs lielāki.

Analizējot datus par šā gada pirmajiem trim mēnešiem secināts, ka OCTA nozarē novērojama zaudējumu samazināšanās tendence, tomēr analītiķi uzskata, ka tuvākajā nākotnē būtiskas izmaiņas nav sagaidāmas.

Kā liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) apkopotie dati, tad pagājušā gada pirmajos 3 mēnešos zaudējumi nozarē sastādīja 31 000 latu, savukārt analogā laika periodā šogad tie samazinājušies līdz 24 000 latu.

LTAB vadītājs Juris Stengrevics prognozē, ka zaudējumu samazināšanās tendence OCTA nozarē ir īslaicīga, un tuvākajā laikā atkal var sagaidīt to pieaugumu.

Apdrošinātājiem, lai šogad novērstu negatīvus OCTA darbības rādītājus un nepieļautu zaudējumu pieaugumu, kā viens no apdrošināšanas prēmiju veidošanas priekšnoteikumiem būs ieņēmumu un izdevumu sabalansēšana.

Jāatgādina, ka OCTA cena ir tieši saistīta ar zaudējumu atlīdzināšanas apjomu ceļu satiksmes negadījumos cietušajiem. Tādēļ tiek prognozēts, ka šogad sagaidāms ne tikai OCTA cenu pieaugums, bet arī cenu pieaugums dažādu pakalpojumu sektoros.

Tags: ,