KASKO īpašniek! „Keyless Go” pakļauta augstākam zādzības riskam

BALTA drošības dienesta speciālisti ir konstatējuši zādzību aktivitātes pieaugumu kā arī potenciālu zādzības riska pieaugumu automašīnām, kas aprīkotas ar „Keyless Go”* iedarbināšanas sistēmu. Ir saņemti vairāku klientu automašīnu zādzības atlīdzības pieteikumi, kas iezīmē kopīgas tendences zādzības gaitā, proti, zaglis noskenē „Keyless Go” pults signālu, kas var atrasties gan lietotāja kabatā, gan mājā (mājas sienas nav šķērslis) un netraucēti iekļūt automašīnā, noraidot attiecīgo signālu.

BALTA lūdz ar „Keyless Go” aprīkoto automašīnu īpašniekus izvērtēt šo informāciju un nepieciešamības gadījumā apsvērt zādzību aizkavējošu, vai novērsošu papildu sistēmu kā „slepenā slēdža”, bezkontakta imobilaizera, stūres rata, vai ātruma pārslēdzēja bloķētāja uzstādīšanu.

Lai izvērtētu, vai automašīna ir pakļauta augstākam zādzības riskam, aicinām BALTA KASKO klientus zvanīt pa tālruni 20 000 605 (no plkst. 9:00 līdz 20:00), un BALTA automašīnu drošības sistēmu konsultanti palīdzēs izvērtēt potenciālos zādzības riskus, sniegs izsmeļošu informāciju par automašīnu drošības sistēmām, kā arī praktiski ieteiks uzņēmumus, kas veic pretaizdzīšanas vai radiomeklēšanas sistēmu uzstādīšanu.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā klienti ir aicināti sazināties ar savu apdrošināšanas konsultantu BALTA.

*Keyless Go (arī: Keyless Entry / Go, Passive Entry / Go utt.) ir vispārējs apzīmējums autovadītāja komforta nodrošināšanai izveidotai sistēmai iekļūšanai automašīnas salonā un motora iedarbināšanai ar automašīnas panelī integrētu start/stop pogu, neizņemot automašīnas aizdedzes atslēgas un/vai signalizācijas pultis no lietotāja kabatas vai somiņas. Šādu komforta funkciju nodrošina automašīnas atslēgā iebūvēts radioviļņu retranslators un automašīnā šī signāla iebūvētais uztvērējs, kas identificē īsto automašīnas atslēgu un līdz ar to atslēdz automašīnas durvis, kā arī ļauj iedarbināt automašīnas dzinēju ar vienas pogas un bremžu pedāļa nospiešanu.

Autoražotāji lieto Keyless Go sistēmu, izmantojot dažādus nosaukumus, zemāk uzskaitīti tikai daži piemēri:

·         Audi- Advanced Key;

·         BMW- Comfort Access;

·         Ford- Intelligent Access with push-button start;

·         Toyota- Smart Key System;

·         Volkswagen- Keyless Entry & Keyless Start or KESSY.

Avots: www.balta.lv