Jau atkal traumas un negadījumi slideno ceļu dēļ

Līdz ar sniega un auksta laika atgriešanos, cilvēki atkal guvuši dažādas traumas, kas raksturīgas ziemas periodam. Arī vairāki vadītāji, apledojušo ceļu dēļ, savus transportlīdzekļus iestūrējuši grāvjos. Tāpat pēdējās dienās bijušas arī vairākas auto sadursmes.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Laura Ševčenko informē, ka šonedēļ vairāki cilvēki dažādās Latvijas pilsētās guvuši traumas, paslīdot uz slidenajām ielām. Tā, piemēram, kāda 73 gadus veca kundze Kurzemē, paslīdot uz apledojuša gājēju celiņa, lauzusi roku, bet Latgalē traumas guvušas divas sievietes – 74 gadus veca kundze guvusi galvas traumu un 51 gadu veca dāmai mediķi konstatējuši apakšstilba lūzumu. Visas trīs cietušās sievietes nogādātas slimnīcā.

Nedēļas sākumā mediķiem nācies sniegt palīdzību diviem cilvēkiem, kuri bija iekrituši grāvjos. Kādā grāvī, kas pildīts ar ūdeni, atrasta 76 gadus veca kundze, kurai mediķi konstatēja pazeminātu ķermeņa temperatūru un apsaldējumus. Sieviete, lai arī nav bijusi alkohola reibumā, mediķiem nav varējusi paskaidrot, kā nokļuvusi grāvī. Savukārt, kāda citā grāvī Zemgalē, tika atrasts 68 gadus vecs iereibis kungs. Mediķi konstatējuši, ka viņš, krītot grāvī, lauzis ribas.

Savukārt Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvji informē, ka pagājušajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrētas 46 avārijas, kurās cietuši 2 cilvēki. Jāatzīmē, ka Rīgas reģionā reģistrēti 29 ceļu satiksmes negadījumi.

Autobraucēji tiek aicināti uz ceļiem būt uzmanīgiem, jo, kā zināms, laikā, kad atkusnis mijas ar salu, ceļu segumi paātrināti nolietojas un tajos veidojas bedres. Šis fakts īpaši jāņem vērā, braucot pa ceļiem ar sliktā tehniskā stāvoklī esošu segumu. Tāpat autovadītāji tiek aicināti izvēlēties ceļa un meteoroloģiskiem apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu.

ABC polise komanda atgādina, ņemot vērā, ka tuvojas Lieldienas un līdz ar to arī vairākas brīvas dienas, kurās tiek prognozēts auksts un pat iespējams ar nokrišņiem bagāts laiks, būt uzmanīgiem gan uz ietvēm, gan uz brauktuvēm. Lai izvairītos no dažādiem nepatīkamiem gadījumiem atpūšoties un baudot dažādas svētku aktivitātes, ikviens ir aicināts apdrošināties pret nelaimes gadījumiem. Vairāk informācijas par to variet uzzināt, zvanot uz ABCpolise informatīvo tālruni 22001020.