Izraisīji avāriju dzērumā? Augs OCTA cena!

Kā norāda apdrošināšanas sabiedrības BTA valdes priekšsēdētājs Gints Dandzbergs, tad OCTA cenas pieaugs. Cenu pieaugums nebūs lineārs, jo cena polisei augs tiem, kas sliktāk brauc, piemēram, kas izraisījuši avāriju dzērumā.

Apdrošinātājiem ir zaudējumi, jo šķietamā lielās naudas plūsma no OCTA aizmiglo acis. Taču neviena nozare nevar ilgstoši strādāt ar zaudējumiem, tāpēc arī būs citādākas OCTA cenas, uzskata G.Dandzbergs.

Tomēr cenu kāpums nebūs dramatisks, tas varētu būt daži lati pie cenas. BTA valdes priekšsēdētājs stāsta, ka nevienu nav jāpārliecina, ka šī polise jāpērk, jo to nosaka likums. „līdz ar to, ja kompānijas nerēķina pareizus rezultātus, šķietamā lielās naudas plūsma ik dienas aizmiglo acis. Tā ir šķietami viegli paņemama nauda, un, ja pareizi neanalizē, liekas, ka tas dod tikai peļņu, bet, ja skatās uz visiem uzkrājumiem, kas jāveic, rezultātā sanāk zaudējumi. Pastāvīgi viss nevar būt mīnusā – agrāk brīnījāmies par Lietuvas tirgu, ka tur septiņus gadus bija zaudējumi, bet, sākoties krīzei 2009. gadā, kompānijas nosprieda, ka tā dzīvot nevar. Ja turpinās zaudējumi, tad nevar investēt ne infrastruktūrā, ne servisā.”

ABC polise komanda atgādina, ka šogad OCTA polises jāiegādājas arī mopēdu un motorolleru īpašniekiem.