ERGO apkopojis datus par no auto saloniem biežāk zagtajām mantām

Kā liecina apdrošināšanas sabiedrības ERGO apkopotā informācija, tad no automašīnu saloniem visbiežāk zagto mantu sarakstā ietilpst mobilie tālruņi, magnetolas, datori, dažādi darba instrumenti un somas.

ERGO aprēķinājuši, ka aptuvenie zaudējumi par vienu priekšmetu, kas nozagts no automašīnas salona, vidēji sastāda 250 latus.

Jāpiezīmē, ka apdrošināšanas sabiedrība ERGO vieglo automašīnu un mikroautobusu KASKO īpašniekiem sākusi piedāvāt apdrošināties ne tikai pret automobiļu detaļu zādzībām, bet arī eksperimentālā kārtā uz laiku – pret mantu zādzībām no transportlīdzekļa. Jaunajā ERGO KASKO polises segumā ir iekļauta šādu mantu apdrošināšana – velosipēdi, video un foto iekārtas, mobilie telefoni, planšetdatori, portatīvie datori, slēpes, bērnu ratiņi, snovborda dēļi. Jau rakstījām, ka ERGO laika posmā no 14.05.2012. – 30.06.2012 ieskaitot, organizē Pavasara akciju, kuras laikā apdrošinātājs saviem klientiem, bez papildus maksas  piedāvā mantas apdrošināšana zādzības riskam automašīnā ar limitu līdz 200 latu līguma darbības laikā.

ERGO speciālisti novērojuši, ka biežākās kļūdas, ko pieļauj auto īpašnieki, tādējādi netieši mudinot garnadžus veikt zādzību no transportlīdzekļa salona ir:

  • neaizvērti automašīnas logi;
  • auto tiek novietots stāvēšanai nomaļā, nepārskatāmā un neapgaismotā vietā;
  • autosalonā atstātais priekšmets, neatkarīgi no tā vērtības, ir labi redzams no ārpuses.

Kā informē Ivars Vismanis, ERGO Transportlīdzekļu, CTA un personu apdrošināšanas departamenta direktors, tad atšķirībā no detaļu zādzībām, zādzības no automašīnu saloniem nav saistītas ar automašīnu markām. Kā liecina apdrošinātāju pieredze, tad zagļi auto detaļas visbiežāk zog no BMW, Mercedes-Benz, Audi un Volvo automašīnām. Savukārt ERGO statistikas dati liecina, ka zādzības no auto saloniem tiek veiktas neatkarīgi no transportlīdzekļa markas un izlaiduma gada, bet gan pēc garnadža subjektīvām aplēsēm, ka automašīnā atstātajām mantām piemīt pārdošanas vērtība un tās būs viegli un ātri realizējamas.

ABCpolise komanda atgādina, ka situācijā, kad no Jūsu auto salona ir nozagts kāds priekšmets, ir jāizsauc policija, kas reģistrēs ļaunprātīgā nodarījuma faktu un sastādīs aktu, kas savukārt vēlāk jāiesniedz apdrošinātājam atlīdzības saņemšanai.

Tags: ,