Compensa Life piedāvā jaunu pakalpojumu – bērnu un ģimenes veselības apdrošināšanu

Lai gan Latvijas likumdošana paredz, ka bērniem pienākas bezmaksas veselības aprūpe, ģimenēm, kur aug bērni, bieži vien nākas saskarties ar situāciju, ka rūpes par bērna veselību izmaksā gana dārgi. Piemēram, rehabilitācijas rindas ir garas, tāpēc, ja vecāki grib ātrāk iziet nepieciešamo masāžas vai vingrošanas kursu, tad līdzekļi jāmeklē ģimenes budžetā.

Apdrošināšanas sabiedrība Compensa Life sadarbībā ar GFK veica aptauju, kurā noskaidrojās, ka bērnu veselībai ģimenes tērē lielu naudu. 79% ģimeņu gadā bērnu veselības aprūpei iztērē līdz pat 480 latiem. Aptaujas dati liecina arī, ka ģimenēs, kur ir lielāks bērnu skaits, ir lielāki arī izdevumi par veselības aprūpi. Izdevumi ir lielāki nekā 41 lats mēnesī.

Tam, ka bērnu veselības aprūpe nav bezmaksas kā tas noteikts likumos, norāda arī Latvijas vecāku kustības valdes locekle Evisa Stankus. Viņa stāsta, ka vidēji vienam bērnam veselības aprūpei vecāki tērē 20 latus mēnesī. „Papildus izmaksas ir medikamenti un algas samazinājums 30% apmērā par laiku, kuru vecāks pavada mājās vai stacionārā ar slimu bērnu. Nereti arī rodas papildus izmaksas tādos gadījumos, kad ārsts ir nozīmējis kāda speciālista konsultāciju, bet valsts apmaksātā rindā ir jāgaida vairāki mēneši, tādēļ vecāki izvēlās speciālista apmeklējumu apmaksāt paši, jo bieži šī vizīte ir akūta un laika gaidīt rindā nav,” stāsta E.Stankus.

Arī Medicīnas sabiedrības „ARS” valdes priekšsēdētājs Māris Andersons atzīst, ka vecāki izvēlas maksas pakalpojumus tāpēc, ka tos var saņemt saprātīgā laikā. Minimālās izmaksas vienai slimošanas reizei pie maksas ārsta ir 20 līdz 30 lati. Šajā summā nav iekļauti medikamenti un rehabilitācija.

Apdrošināšanas sabiedrība Compensa Life piedāvā veidu, kā samazināt izdevumus par bērna veselību, ieviešot jaunu pakalpojumu – bērnu un ģimenes veselības apdrošināšanu.

„Tā kā nereti bērnu saslimšana ir pēkšņa un prasa papildus līdzekļus no ģimenes budžeta, esam atraduši risinājumu, kas ļautu vecākiem plānot izdevumus bērna veselībai un izvairīties no papildu izdevumiem bērnu slimības gadījumā. Proti, tiek piedāvāta ģimenes un bērnu apdrošināšanas polise, kas vecākiem ļauj apdrošināt arī savus bērnus. Tas nozīmē, ka slimības gadījumā bērns var saņemt gan diagnostikas, gan ārstniecības pakalpojumus, par to nemaksājot,” stāsta Compensa Life Latvijas filiāles vadītājs Viktors Gustons.

Bērnu veselības apdrošināšana ir pieejama kopā ar privātpersonu veselības apdrošināšanas polisi kādam no bērna vecākiem. Šī bērnu veselības apdrošināšana izmaksās sākot no nepilniem 4 latiem mēnesī, tā segs vizītes pie maksas speciālista, kā arī diagnostikas un laboratoriskos izmeklējums. Līdz 2 diennaktīm segs arī viena no vecākiem uzturēšanos stacionārā pie bērna. Var apdrošināt arī visu ģimeni, šajā apdrošināšanā ietilpst plašs medicīnas pakalpojumu klāsts, diagnostika un laboratoriskie izmeklējumi, arī zobārstniecības pakalpojumi akūtos gadījumos, zobu higiēnista pakalpojumi bērniem, arī nelaimes gadījumu seku ārstēšana.