Baudot Lieldienu brīvdienas, nevajadzētu aizmirst par apdrošināšanu

Lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju saistībā ar Lieldienām būs četras brīvas dienas. Daudzi šos svētkus pavadīs ģimenes lokā vai apmeklēs dažādus pasākumus. Daudziem šīs brīvās dienas ir arī iespēja parosīties dārzā, bet savukārt citi izmantos četras brīvās dienas, lai dotos tuvākā vai tālākā ceļojumā.

Lai likstas ar veselību Lieldienu brīvdienu ceļojuma laikā nesagādātu raizes, ir svarīgi atcerēties par ceļojumu apdrošināšanu. Tieši ceļojumu apdrošināšana gādās par to, lai būtu pārliecība, ka, atrodoties citā valstī, cilvēks saņems nepieciešamo medicīnisko aprūpi. Dodoties ceļojumā, visdrošāk ir, ja cilvēkam ir gan Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK), gan ceļojumu apdrošināšana. EVAK nodrošina neatliekamo vai nepieciešamo medicīnisko aprūpi, bet jāņem vērā, ka EVAK neapmaksā pacienta iemaksas un repatriācijas izdevumus. Sīkāku informāciju par ceļojumu apdrošināšanu var iegūt zvanot uz ABC polise uzziņu tālruni 22001020.

Ja nolemts nedoties ceļojumā, bet gan izbaudīt svētkus tepat, Latvijā, braucot ciemos pie radiem un draugiem, tad nevajadzētu aizmirst, ka, piedaloties ceļu satiksmē, jāievēro drošība un jābūt uzmanīgiem. Tas īpaši attiecas uz svētku brīvdienām, kad bieži vien autovadītāji brauc neuzmanīgi vai pat alkohola reibumā. Tāpat jāpārliecinās, vai automašīnai ir OCTA un vai nav beidzies KASKO polises darbības laiks. ABC polise komanda atgādina, ka mūsu mājas lapā pieejams OCTA kalkulators, kas ļauj salīdzināt 9 apdrošināšanas kompāniju piedāvājumus. Atliek vien izvēlēties sev izdevīgāko un iegādāties portālā.