Baltas apdrošināšanas tendences aprīlī

Apdrošināšanas sabiedrības Balta speciālistu apkopotie dati liecina, ka šā gada aprīlī, salīdzinot ar gada sākumu, par 28% pieaudzis zādzību skaits fizisko personu īpašumos. Aprīlī vērojams arī ļaunprātīgu bojājumu gadījumu skaita pieaugums juridisko personu īpašumos – tādi pirmajos mēnešos vidēji bijuši 12% no visiem gadījumiem, savukārt aprīlī jau 20 %.

Analizējot Baltas īpašuma apdrošināšanas datus, tajos novērojams nozīmīgs vidējās atlīdzības summas pieaugums fizisko personu atlīdzību gadījumos – vidējā 1 atlīdzības summa šā gada aprīlī, salīdzinot ar pagājušā gada aprīli, pieaugusi 2 reizes.

Baltas dati liecina, ka šā gada aprīlī daudz retāk kā pagājušajā gadā notikuši KASKO apdrošināšanas gadījumi. Salīdzinot visas aprīlī aktuālās polises pret pieteikto negadījumu skaitu, šogad salīdzinājumā ar pagājušo gadu to biežums ir samazinājies par 9%. OCTA apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu analīze liecina, ka šā gada aprīlī, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, negadījumu biežums ir samazinājies par 11 %. Savukārt vidējā atlīdzības summa privātpersonu negadījumiem augusi par 14%.

Pie tam Baltā šogad jau reģistrēti 4 OCTA atlīdzības pieteikumi, kuros iesaistīti motociklu vadītāji – 2 kā negadījuma izraisītāji, bet 2 kā cietušie.

Kā liecina Baltas apkopotie dati, tad nelaimes gadījumu apdrošināšanas biežums šā gada aprīlī, salīdzinot ar attiecīgu periodu pērn, audzis par 2%, savukārt 1 gadījuma vidējās atlīdzības summa dubultojusies. Kā liecina Baltas dati, tad smagākās traumas gūtas krītot.

Ja salīdzina ceļojumu apdrošināšanas gadījumu skaitu šā gada aprīlī ar attiecīgo periodu pērn, var secināt, ka šogad tie iestājušies par 22% biežāk kā pērn. Baltas pārstāvji izsaka pieņēmumu, ka uz ceļojumu apdrošināšanas skaita pieaugumu iespaidu atstājušas šī gada Lieldienu brīvdienas, kas šogad vairāku brīvo dienu dēļ bija īpaši pateicīgas atvaļinājuma plānošanai.