Balta pērn starp apdrošinātājiem novērtēta kā labākais darba devējs

Apdrošināšanas sabiedrība Balta starp Latvijas apdrošinātājiem pagājušajā gadā tika novērtēta kā labākais darba devējs.

Personāla atlases kompānija Working Day jau trešo gadu pēc kārtas apdrošināšanas sabiedrību Balta novērtējusi kā iekārojamāko darba devēju starp apdrošinātājiem. Jāatgādina, ka arī globālā sociālo pētījumu kompānija Gallup novērtējusi Baltas apdrošināšanas grupu RSA Group kā labāko darba vietu, pieķirot starptautisku balvu. Pie tam RSA Group bija vienīgais apdrošinātājs starp 27 pasaules uzņēmumiem, kam tika piešķirta šāda balva.

Latvijas tirgū strādājošo apdrošināšanas sabiedrību 2011.gada auditētie rezultāti liecina, ka apdrošināšanas sabiedrība Balta, kas ietilpst starptautiskajā RSA Group, ir izteikts līderis pēc parakstītajām bruto prēmijām Latvijā. Baltas pērn parakstīto bruto prēmiju apjoms bija 30,1 miljoni latu.

Kā liecina uzņēmuma finanšu rezultāti, tad pērn Balta kopā ar māsas apdrošināšanas sabiedrībām Lietuvas Draudimas un RSA Igaunijā kopā bruto prēmijas parakstīja par 110,7 miljoniem latu, kas ir par 4,7 % vairāk nekā 2010.gadā. Lietuvas Draudimas parakstīto bruto prēmiju apjoms pērn bija 72,1 miljoni latu, kas salīdzinot ar 2010. gadu veido 4% pieaugumu. Savukārt RSA Igaunijā – 8,5 milj. latu, kas ir par 66,1% vairāk nekā 2010.gadā.

Kopumā Baltā pagājušajā gadā noslēgti vairāk nekā 349 000 apdrošināšanas līgumi. No tiem kā galvenie apdrošināšanas veidi minami – īpašuma apdrošināšana, kur pērn parakstīto bruto prēmiju apmērs bija 9,63 miljoni latu, KASKO apdrošināšana ar 8,52 miljonus latu, veselības apdrošināšana ar 4,97 miljonu latu un OCTA ar 3,88 miljonu latu parakstīto prēmiju apjomu. Pārējos apdrošināšanas veidos Baltas parakstīto bruto prēmiju apjoms pērn sastādīja 3,09 miljonus latu.

Pagājušā gada nedzīvības apdrošinātāju pārskats liecina, ka Balta pērn starp apdrošinātājiem bijis lielākais nodokļu maksātājs. Uzņēmums pērn valsts budžetā ieskaitījis 4,2 miljonus latu.

Pagājušā gada dati liecina, ka Balta atlīdzībās izmaksājusi 17,47 miljonus latu. Jāpiezīmē, ka pagājušā gada oktobrī uzņēmums izmaksāja otro lielāko atlīdzību savas pastāvēšanas vēsturē par kopējo summu gandrīz 900 tūkstošu latu apmērā. Minēto atlīdzība apdrošinātājs izmaksāja uzņēmumiem, kuru īpašumi cieta ļaunprātīgajā dedzināšanā, kas notika pagājušā gada jūlija sākumā, biroju un noliktavu kompleksā Baltais vējš.