Autozagļi iecienījuši Volvo markas auto spoguļus

Apdrošināšanas sabiedrības IfP&C Insurance AS dati liecina, ka šā gada marta mēnesī mūsu valsts galvaspilsētā – Rīgā –  pieaudzis vandālisma gadījumu skaits, kas vērsti pret Volvo markas automašīnām, precīzāk pret to spoguļiem. If speciālistu apkopotie dati liecina, ka kreitni palielinājies pieteikto atlīdzību skaits par Volvo markas automašīnām nozagtiem spoguļiem.

Kā liecina If Apdrošināšana Atlīdzību nodaļas apkopotie dati, tad marta mēnesī, KASKO atlīdzību pieteikumi par spoguļu zādzībām visbiežāk saņemti no Volvo S60, S80, XC90 modeļu autoīpašniekiem. Garnadži auto spoguļus zog ne tikai no jaunāka izlaiduma gada automašīnām, bet arī no 10 gadus veciem Volvo. Izvērtējot automašīnām nodarītos bojājumus, speciālisti secina, ka zagļi bieži nezina konkrētās auto markas specifiku un, mēģinot nozagt auto sānu spoguļus, sabojā gan elektroniku, gan spoguļu stiprinājuma vietas vai pat nolauž visu korpusu.

If Apdrošināšana KASKO produkta vadītājs Kaspars Duburs norāda, ka iepriekš, apkopojot informāciju par dažādiem vandālisma gadījumiem, jo īpaši, spoguļu zādzībām, nebija pamata atsevišķi izdalīt Volvo markas automašīnu apzagšanas gadījumus, jo kopējā statistikā to skaits nekad nebija īpaši ievērojams.

Kā zināms, visbiežāk zagļus interesējuši BMW, Mercedes-Benz un Lexus markas automašīnu spoguļi. Taču martā situācija ir krasi mainījusies un uzņēmuma pārstāvji, sazinoties ar Volvo dīleriem, savām aizdomām, ka pašlaik notiek intensīva Volvo automašīnu spoguļu zādzību virkne, ir guvuši apstiprinājumu.

Dīleri apstiprina faktu, ka šobrīd Volvo automašīnu spoguļi tiek zagti tikpat bieži kā BMW, Mercedes-Benz un arī Lexus (īpaši IS modeļa) markas automašīnu spoguļi. Tādēļ If Apdrošināšana speciālisti aicina Volvo īpašniekus nopietni apsvērt spoguļu marķēšanas iespēju, kā arī rūpīgi izvērtēt viet1u, kur auto tiek novietots, lai izvairītos no atkārtotām nepatikšanām.