Ar smiekliem caur asarām jeb dīvainākie apdrošināšanas gadījumi

Tikko pagājis 1.aprīlis – Joku diena, taču smaidīt var un vajag visu gadu. Apdrošināšanas sabiedrība Balta ir apkopojusi pēdējo pāris gadu neparastākos un dīvainākos apdrošināšanas gadījumus.

Tā, piemēram, bieži notiek visdažādākās likstas ar automašīnām. Apdrošināšanas sabiedrība Balta ir saskārusies ar tādiem gadījumiem, kurus var segt KASKO polises ietvaros. Piemēram, kāds auto tika apmētāts ar jēlām olām. Automašīna atradās pie daudzdzīvokļu mājas, olas tika mestas no 5.stāva, un tas notika liecinieku klātbūtnē. Automašīnai šajā gadījumā tika bojāts jumts, bagāžnieks, motora pārsegs, priekšējais spārns un durvis. Savukārt kāds cits klients vērsās pēc palīdzības, kad auto salonā bija uzsprādzis montāžas putu flakons.

Arī mīlestības ķibeles var likt vērsties pēc apdrošinātāju palīdzības, piemēram, atraidītais mīlnieks brauc ar auto jūrā vai triecas sava sāncenša īpašumā. Skādi automašīnām nodara arī dzīvnieki – zirgs noēd krāsu automašīnas motora pārsegam, bet suņiem patīk grauzt auto lukturu mazgātājus. Kāds zirgs, kurš bija norāvies no ķēdes, skrienot gar kapiem, sabojāja tur stāvoša spēkrata labo priekšējo spoguli un atstājis četras švīkas uz spārna.

Uzmanīgiem jābūt arī ar savvaļas dzīvniekiem. Kādam klientam bija gadījums par briedi, kas izskrējis uz ceļa un apstājies. Autovadītājs piebraucis dzīvniekam tuvāk, bet briedis ar pakaļkājām pēkšņi uzsitis pa motora pārsegu, tā sabojājot gan pārsegu, gan buferi.

Bijis arī kāds gadījums, kas saistīts ar īpašuma apdrošināšanu. Apdrošināšanas sabiedrībai nācās segt zaudējumus, kas radušies mājas sarkankoka durvīm, kuras ļaundaris bija apzīmējis ar lūpu krāsu.

Cilvēkiem gadās arī dažādas traumas. Tā, piemēram, sievietēm jāatceras, ka augstpapēžu kurpes var sagādāt ne mazums raižu, piemēram, staigājot pa bruģi gadās gan nobrāzti ceļgali, gan paklupšanas, kas vēl ir mazākais ļaunums. Ir gadījies, kad cilvēkam uzbrūk bebrs. Tas noticis, kad mežā kādam cilvēkam iesprūda kāja šā dzīvnieka alā, un bebrs licis lietā savus zobus.

Neparastas traumas gadās arī stiprā dzimuma pārstāvjiem. Bija gadījums, kad, kaujot ruksi, saimnieks bija ielicis zābakā nazi. Taču to aizmirsa un pietupās. Rezultātā nazis iedūrās augšstilbā. Savukārt kāds cits vīrietis atpūties, pastaigājoties pa fitnesam veltītu izstāžu zāli. Viņš izmēģinājis vairākus trenažierus, līdz vienā brīdī izmežģījis plecu. Neatliekamā medicīniskā palīdzība palīdzēja šim vīrietim ievilkt plecu vietā.

Apdrošināšanas atlīdzību ir izmaksāta arī par gadījumu, kas saistās ar adatu. Kādam klientam rokā iedūrās šujamā adata, kas bija iesprausta sienā un vīrietis nejauši uzkrita tai virsū.

Visos minētajos gadījumos cilvēkiem tika sniegta apdrošināšanas polisē paredzētā atlīdzība.