Vairāk nekā pusei Latvijas mājsaimniecību ir tikai viena apdrošināšanas polise

apdrošināšanas tirgusApdrošināšanas sabiedrības piedāvā ļoti plašu pakalpojumu klāstu, un cilvēks var apdrošināt gan veselību, gan auto, gan mājokli utt. Taču kompānijas Ergo veiktais pētījums par Baltijas valstu iedzīvotāju paradumiem un attieksmi pret apdrošināšanu liecina, ka 32% mūsu valsts mājsaimniecībām nav nevienas apdrošināšanas polises, bet 25% ir viena apdrošināšanas polise. Divas polises ir 18% Latvijas mājsaimniecību, trīs vai četras polises – 16%. Vairāk nekā četras polises ir 9% mājsaimniecību.

„Ergo” valdes loceklis Baltijā Deniss Sazonovs informē, ka iedzīvotājus aptaujāja par visām polisēm, tajā skaitā arī par OCTA polisēm. Citās Eiropas valstīs uz vienu mājsaimniecību ir 5 līdz 7 apdrošināšanas polises.

Baltijas iedzīvotāji, ja būtu iespēja, kā primāro izvēlētos īpašuma apdrošināšanu (Latvijā – 63% mājsaimniecību, Igaunijā – 58%, Lietuvā – 56%). Kā nākamo cilvēki Latvijā izvēlētos apdrošināt veselību – 60%, bet kaimiņvalstu iedzīvotāji izvēlētos KASKO (Lietuvā 50%, Igaunijā 41%). Pēc pētījuma datiem kā trešā izvēle mūsu valsts iedzīvotājiem būtu KASKO polises (36% mājsaimniecību), bet Igaunijas un Lietuvas mājsaimniecības izvēlētos dzīvības apdrošināšanu, attiecīgi – 38% un 44%. Pētījuma veicēji secinājuši, ka Latvijā uzkrāšanas kultūra veidojas lēnāk nekā Igaunijā un Lietuvā.

Vairāk nekā puse (56%) pētījuma respondentu norādījuši, ka viens no svarīgākajiem iemesliem polises iegādei ir drošības sajūta. Latvijā 24% aptaujāto respondentu atzinuši, ka polises iegādājušies kredītiestādes prasību dēļ. Tomēr mūsu valstī apdrošināšana vēl nav staro trīs motivējošākajiem faktoriem un to nevērtē kā pašsaprotamu lietu, kā tas ir Igaunijā un Lietuvā.

„Ergo” pārstāvis Sazonovs stāsta, ka Latvijā 61% mājsaimniecību tērē līdz 200 latiem gadā, apmēram puse no šīm mājsaimniecībām tērē līdz 100 latiem gadiem.
Pētījums tika veikts šī gada decembra sākumā, un aptaujāti tika 3826 respondenti Baltijas valstīs.