Uz ielām slidens – cilvēki gūst traumas

Nelaimes gadījumu apdrošināšanaApdrošināšanas kompānijas BTA pārstāvji dara zināmu, ka līdz ar pirmo noturīgo salu pieaudzis apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits no cilvēkiem, kuri guvuši traumas, paslīdot uz nekaisītām vai netīrītām ietvēm. Šobrīd šādu pieteikumu skaits ir vidēji 2 – 3 pieteikumi dienā.

Pēc BTA Insurance Company SE datiem pēdējās nedēļās laikā kompānijā ir saņemti 16 iepriekšminēto atlīdzību pieteikumi, kas ir aptuveni 3 – 4 reizes mazāk nekā pērnā gada ziemā, kad laika periodā no novembra līdz martam ik dienu tika saņemti 8 – 10 atlīdzības pieteikumi no nelaimes gadījumos cietušajiem.

Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, BTA speciālisti prognozē, ka šo pieteikumu skaitam būs tendence pieaugt, ja saglabāsies mainīgi laikapstākļi un, kad atvērtas tiks slēpošanas trases. Tomēr minēto pieteikumu skaits varētu būt mazāks nekā pagājušajā gadā, jo ziema šogad nesteidzās un sniegs uzsniga tikai otrajā janvāra nedēļā.

Kā liecina iepriekšējo gadu pieredze, tad ziemas periodā visbiežāk cilvēki traumas gūst slēpošanas trasēs. Ik ziemu ap 30% no visām „ziemas traumām” tiek gūtas slēpojot, snovojot vai braucot ar ragaviņām.

BTA Personu apdrošināšanas departamenta direktore Jekaterina Radzinska informē, ka kompānijā BTA pagājušā gada ziemā kopumā tika saņemti 1200 pieteikumi no nelaimes gadījumu apdrošināšanas klientiem, kuri bija guvuši dažādas tā sauktās „ziemas traumas”. Pagājušogad vairāk nekā puse nelaimes gadījumu bija notikušas ikdienā, paslīdot uz slikti tīrītām ietvēm, kad tika gūti pat ļoti nopietni savainojumi. Starp gūtajām traumām bija lūzumi, mežģījumi, sastiepumi, kā arī apsaldējumi un galvas traumas.

ABCpolise komanda aicina ikvienu būt uzmanīgiem uz ietvēm un, lai izvairītos no nepatīkamiem gadījumiem, veikt nelaimes gadījumu apdrošināšanu. Vairāk informācijas par to variet uzzināt, zvanot uz ABCpolise informatīvo tālruni 22001020.