Suņi visbiežāk uzbrūk pastniekiem

Apdrošināšanas sabiedrība Balta informē, ka vidēji gadā tiek saņemti 40 atlīdzību pieteikumi par negadījumiem, kad no suņu kodieniem cieš cilvēki. Bieži vien cilvēkus sakož pašu suņi vai draugu suņi, ir gadījumi, kad uzbrūk arī klaiņojoši suņi. Visbiežāk no suņu uzbrukumiem cieš pastnieki. Tāpat apdrošināšanas sabiedrības „Balta” informācija liecina, ka visvairāk suņu uzbrukumiem ir pakļauti to profesiju darbinieki, kuriem jāapmeklē svešas teritorijas, piemēram, medicīnas darbinieki, kā arī meistari un citi pakalpojumu sniedzēji.

Traumas, kas tiek gūtas no suņu uzbrukumiem, ir dažādas – gan viegli kodumi, gan nopietni miesas bojājumi, kuru dēļ jāārstējas slimnīcā. Lielākoties cilvēkiem suņi sakož kājas, rokas. Bijuši gadījumi, kad koduma dēļ jāamputē pirksti. Savukārt suņu kodumi galvā pārsvarā ir tad, ja suns iekodis bērnam.

„Balta” speciālisti aicina cilvēkus izvērtēt situācijas, kad ir saskarsme ar suņiem, jo dzīvnieku reakciju nekad nevar paredzēt. Tāpat apdrošināšanas sabiedrības dati liecina, ka suņu agresivitāte saistīta ar to, ka cilvēks rīkojas nepareizi – par daudz uzticas gan saviem, gan svešiem suņiem, kā arī tuvojas dzīvniekam brīdi, kad viņš ir par daudz satraukts. Par to liecina arī negadījums, kas notika Jaunā gada naktī, kad kādā degvielas uzpildes stacijā ieklīda suns, kurš bija sabijies no salūta un kurš sakoda darbinieku brīdi, kad viņš suni dzina prom. Savukārt šī gada janvāra otrajā pusē Latvijas sabiedrību šokēja gadījums, kad galvaspilsētā suņi saplosīja kādu 1942.gadā dzimušu sievieti.