Sestdien Sniega talka – parūpēsimies par apkārtni!

Iestājoties sniegotajai ziemai, gadu no gada Latvijas iedzīvotāji sastopas ar situācijām, kad ceļi, māju pagalmi un jumti, gājēju celiņi ir netīrīti. Un tas sagādā ne tikai pārvietošanās grūtības, bet arī apdraud gan cilvēku veselību, gan arī var gadīties ķibeles ar īpašumu.

Šogad jau otro sezonu tiek rīkota Sniega talka, tā notiks sestdien, 4.februārī. Šīs talkas mērķis ir padarīt gan galvaspilsētas, gan visas Latvijas ceļus izbraucamus un izejamus. Tāpat ir mērķis tikt galā ar dažādām problēmām, ko radījis sniegs un ledus.

Projekta “Sniega talka” organizatore Linda Ozoliņa aicina iesaistīties talkā, jo tādējādi ziema cilvēkiem asociēsies ar priecīgi pavadītu laiku, ziemas priekiem, nevis ar traumām vai bojātu īpašumu.

Talkā var piedalīties gan uzņēmumi, gan privātpersonas. Akcija notiks visu sniega sezonu.
Šobrīd aukstais laiks un sinoptiķu prognozes par sniega segas biezuma pieaugšanu, liek padomāt par to, kā parūpēties par savu īpašumu, lai novērstu iespējamos bojājumus.

Kādi ir iespējamie īpašuma bojājuma riski? Viens no riskiem ir ēku jumti, kuri no sniega smaguma un ledus slodzes dēļ var iebrukt. Tāpat bieži vien dzīvokļu un arī māju īpašnieki sastopas ar situācijām, kad , kūstot sniegam un ledum, ūdens pa plaisām iekļūst mājoklī. Ja ārā ir auksts, tad gadās, ka aizsalst arī ūdensvadi un cauruļvadi. Tāpēc ir svarīgi gan laikus notīrīt sniegu un ledu, kā arī lāstekas no māju jumtiem, protams, ievērojot nepieciešamos drošības pasākumus.

Sniegs jānotīra arī gar apkures, ventilācijas, gaisa kondicionēšanas iekārtām. Savukārt apkures sistēmas pārbaudi ieteicams veikt jau rudenī. Kad ārā termometra stabiņš jau rāda aukstu laiku, regulāri jāpārliecinās, vai ēkā ir aizvērti logi un durvis, jo, ja ir apkures traucējumi, tad īsā laikā var aizsalt cauruļvadu sistēma. Tām ūdens caurulēm, tvertnēm, kuras ziemā neizmanto, vajadzētu būt iztukšotām.

ABCpolise komanda aicina iedzīvotājus domāt par savu drošību un pasargāt sevi no iespējamiem nelaimes gadījumiem – gan apdrošinot savus īpašumus, gan parūpēties, lai sniegs un ledus nerada zaudējumus.