Rudens periodā pieaug atlīdzību pieteikumu skaits

Šonedēļ Latvijā gaidāma spēcīga vētra, ko izraisīs bijusī tropiskā viesuļvētra „Katja”, kas pirms dažām dienām nodarīja nozīmīgus postījumus Lielbritānijā, izraisot arī vismaz viena cilvēka bojāeju. Ņemot vērā, ka šādu vētru laikā ievērojami pieaug pieteikto atlīdzību skaits par īpašumam nodarītiem postījumiem, apdrošināšanas sabiedrība „Balta” aicina iedzīvotājus laikus parūpēties par savu īpašumu gatavību vētrai.

2011 gads ir bijis salīdzinoši mierīgs, un dabas stihijas ir saudzējušas Latvijas iedzīvotājus un viņu īpašumus. Ja 2010. gadā par vētru nodarītiem postījumiem tika saņemti 650 atlīdzības pieteikumi par kopējo summu – 342 tūkstošiem latu, tad šogad ir pieteikti tikai 130 šādi negadījumi par kopējo summu – 85 tūkstošiem latu.

AAS Balta pieredze rāda, ka nevajadzētu paļauties tikai uz dabas labvēlību, bet ir arī ļoti būtiski sagatavoties šādām vētrām. To nodarītie postījumi var būt ļoti ievērojami, ko iedzīvotāji Latvijā ne vienmēr apzinās, jo vēsturiski nav pieraduši pie šādām dabas stihijām. Par vētru postošo spēku liecina kaut vai atlīdzību pieteikumu skaits. Ja vienā dienā mēs vidēji saņemam 40 pieteikumus par īpašumam nodarītiem bojājumiem, tad pēc vētrām šis apjoms var augt pat trīskārtīgi. Piemēram, pēc pagājušā gada vētras, kas Latvijā plosījās 8. augustā, „Baltā” tika reģistrēti pat 266 atlīdzību pieteikumi par kopējo summu 172 600 latu,” skaidro Ingus Savickis, apdrošinātāja „Balta” Atlīdzību direktors.

Raksturīgākie vētru nodarītie postījumi ir bojāti jumtu segumi, ēkām vai automašīnām uzgāzti koki, kā arī bojājumi, ko rada dažādi priekšmeti, kas ar vēju tiek uzsviesti ēkām vai automašīnām.

Iedzīvotāji tiek aicināti laikus novērtēt sava īpašuma drošību un nostiprināt dažādas ēku konstrukcijas, kas spēcīgā vēja iespaidā varētu tikt bojātas vai arī sagāzties. Tāpat ir ieteicams parūpēties, lai mājokļa un automašīnas tuvumā neatrastos priekšmeti, kurus vējš varētu brīvi pārvietot. Arī īpašuma tuvumā esošos kokus ir nepieciešams regulāri novērtēt un nepieciešamības gadījumā ar speciālistu palīdzību veikt to apzāģēšanas darbus.

Notiekot negadījumam, ir ieteicams iespējami ātrāk likvidēt bojājumus, lai neļautu mitrumam iekļūt ēku konstrukcijās, nodarot vēl lielākus postījumus. Īpašumam nodarītos bojājumus „Balta” klienti var operatīvi pieteikt, izmantojot atlīdzību tālruni 67533375 vai apmeklējot Balta mājas lapu, kur ir pieejama iespēja pieteikt atlīdzības gadījumus internetā.