Privātmājas nav pieprasītas

Nekustamo īpašumu kompānijas „Ober-Haus” dzīvojamo platību pārskats par pērnā gada pēdējiem trim mēnešiem liecina, ka ir nedaudz pieaugusi interese par privātmāju sektoru. Decembrī ir parādījušies jauni piedāvājumi ar īpašumiem, kas atrodas pieprasītās vietās, kā arī šiem īpašumiem ir adekvāta cena.

Cilvēkiem ir interese par banku meitas uzņēmumu piedāvājumiem. Šādiem piedāvājumiem ir izdevīgāki kreditēšanas nosacījumi, tāpat interese ir par remontējamiem īpašumiem. Taču, kā norāda kompānija „Ober Haus”, tādu piedāvājumu ir maz. Šobrīd tirgū nav daudz jaunu piedāvājumu par adekvātu cenu. Pārsvarā ir nepabeigtas privātmājas vai mājas bez iekšējās apdares, remontējamas.

Un tas bieži vien ir iemesls, kāpēc potenciāli pircēji baidās tās iegādāties. Vietējie pircēji meklē tādas mājas, kurās var uzreiz sākt dzīvot. Taču mājas, kuras ir pabeigtas, lielākoties ir ekskluzīvas ar lielu platību (virs 250m2), un tas neatbilst pircēju prasībām. Pircēji par privātmājām ir gatavi maksāt no 150 līdz 200 tūkstošiem eiro, taču šobrīd piedāvājumā ir dārgākas mājas – 250 līdz 350 tūkstoši eiro.

Par privātmājām lielāku interesi izrāda citu valstu iedzīvotāji, lielākoties no Krievijas un bijušajām NVS valstīm. „Ober Haus” norāda, ka arī ārzemniekiem ir grūti atrast atbilstošus piedāvājumus.
Arī cilvēku interese par zemes gabalu iegādi privātmāju būvniecībai pagājušā gada nogalē joprojām bija pavisam maza.

Atgādinām, ka gadījumā, ja tomēr esiet izlēmuši māju iegādāties, lai izvairītos no dažādām likstām un nepatīkamiem pārsteigumiem, veiciet īpašuma apdrošināšanu. To ērti variet izdarīt mūsu mājaslapā www.abcpolise.lv