Pagājušajā gadā mazāk izmantoja OCTA saskaņoto paziņojumu

Saskaņotais paziņojumsLatvijā pērn, salīdzinot ar 2010.gadu, par 8,2 procentiem samazinājies OCTA saskaņoto paziņojumu izmantošana.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas apkopotie dati liecina, ka pagājušajā gadā no 34 795 reģistrētajiem ceļu satiksmes negadījumiem 18 813 jeb 54,1 % no viesim negadījumiem apdrošinātājiem pieteikti ar saskaņotajiem paziņojumiem. 2010.gadā saskaņotos paziņojumus iesniedza 20 488 gadījumos no 38 343 ceļu satiksmes negadījumiem. 2011.gadā kopumā samazinājies arī reģistrēto ceļu satiksmes negadījuma skaits.

Autovadītājiem jāatceras, ka OCTA saskaņotais paziņojums apdrošinātājiem jāiesniedz desmit dienu laikā. Saskaņoto paziņojumu izmanto gadījumos, kad ceļu satiksmes negadījumā iesaistīti 2 transportlīdzekļi, nav cietuši cilvēki, nav nodarīti bojājumi trešās personas mantai, un, ja transportlīdzekļiem nav bojājumi, kuru dēļ tie vairs nevar braukt. Saskaņoto paziņojumu aizpilda ceļu satiksmes negadījumā iesaistīto transportlīdzekļu vadītāji, policija šādā gadījumā nav jāsauc.