OCTA vajadzīga arī mopēdiem un motorolleriem

Līdz ar siltāka laika iestāšanos uz Latvijas ceļiem sāk parādīties motorolleri, mopēdi un, protams, arī motocikli. Par to, ka pirmie pavasara vēstneši ir nevis gājputni, kas atgriežas no siltajām zemēm, bet gan motociklisti, kas katra gada marta sākumā sāk aktīvāk iegādāties apdrošināšanas polises, jau gadiem joko apdrošinātāji.

Kā liecina Seesam Insurance AS Latvijas filiāles dati, tad skaita ziņā visvairāk OCTA polises motocikliem tiek iegādātas aprīļa otrās dekādes vidū, kad tuvojas moto sezonas atklāšanas pasākumi. Tā, piemēram, 2011. gada aprīļa vidū vienas dienas laikā tika pārdotas gandrīz 450 motociklu OCTA polises. Seesam Insurance AS Latvijas filiāle pagājušajā gadā visvairāk polišu vienā dienā – 123 – pārdeva 21. aprīlī, kad līdz moto sezonas atklāšanai, kas pērn notika 30. aprīlī, bija palikušas 9 dienas.

Seesam mopēdu un motorolleru īpašniekiem īpaši atgādina, ka no 2011. gada 26. oktobra spēkā ir likuma norma, kas nosaka, ka OCTA polise jāiegādājas arī šo transportlīdzekļu īpašniekiem. Līdz minētajam datumam mopēdu un motorolleru īpašnieki OCTA polisi varēja iegādāties brīvprātīgi, tādēļ arī iegādāto polišu skaits bija neliels. Kopumā 2011. gadā bija iegādātas tikai 917 mopēdu vai motorolleru OCTA polises, no kurām 359 tika iegādātas apdrošināšanas kompānijā Seesam.

Tags: ,