No 1.marta – ar vasaras riepām

Lai arī ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka ar 1.martu var nebraukt ar ziemas riepām, tomēr autoīpašnieki šobrīd vēl nemaina sezonas riepas. Ziemas riepas automašīnām un autobusiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, jābūt no 1.decembra līdz 1.martam. Riepas ar radzēm var izmantot vēl līdz 1.maijam.

Ceļu satiksmes drošības direkcija aicina autovadītājus izvēlēties atbilstošas riepas šā brīža laika apstākļiem, jo, braucot ar atbilstošām riepām, autovadītājs rūpējas gan par savu, gan citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību.

Speciālisti prognozē, ka par vasaras riepām autovadītāji sāks interesēties, tad, kad gaisa temperatūra būs plusos, kā arī, kad izkusīs sniegs un apledojums. Un tas varētu būt apmēram pēc 2 nedēļām. SIA «Melga plus» riepu tirdzniecības vadītājs Juris Vucāns stāsta, ka šobrīd par jaunām vasaras riepām interesi izrāda tikai nedaudzi autoīpašnieki.

Lai rūpētos par apkārtējo vidi un mazinātu piesārņojumu, CSDD aicina izmantotās riepas nogādāt lielgabarīta atkritumu savākšanas laukumos vai nodot uzņēmumiem, kas pārstrādā riepas.

Tags: ,