Motociklisti sāk iegādāties OCTA polises

Apdrošināšanas sabiedrības Seesam Insurance Latvijas filiāles speciālisti stāsta, ka katra gada marta sākumā motociklisti sāk aktīvāk iegādāties apdrošināšanas polises. Šajā gadā visaktīvāk tas varētu notikt pirms Lieldienām, jo, ja Lieldienas ir pietiekami siltas un saulainas, daudzi motociklisti tad dodas tālākos izbraukumiem pa Latviju vai uz kaimiņvalstīm.

Apdrošināšanas polises motociklisti parasti visvairāk pērk aprīļa dekādes vidū, kad tuvojas motosezona. Pagājušajā gadā aprīļa vidū vienas dienas laikā tika pārdotas 450 motociklu polises. „Seesam” pērn visvairāk polises pārdeva 21.aprīlī – 123 polises. „Seesam Insurance” Latvijas filiāles sauszemes transporta līdzekļu apdrošināšanas risku parakstītājs Pēteris Lečmanis stāsta: „Šāda tendence saglabājas gadu no gada, jo tie motociklisti, kas nav ar saviem spēkratiem izbraukuši ielās un uz ceļiem līdz ar pirmajām siltajām pavasara dienām, nedēļas nogalē pirms oficiālās motosezonas atklāšanas uzskata par savu goda lietu savest kārtībā gan tehniku, gan formalitātes, pie kurām pieder arī OCTA iegāde.”

Pagājušajā gadā Latvijas motociklisti iegādājās vairāk nekā 17 tūkstošus OCTA polišu.
Apdrošinātāji atgādina, ka OCTA polises tagad obligātas ir arī mopēdu un motorolleru īpašniekiem. No 2011. gada 26. oktobra spēkā ir likums, ka OCTA polise jāiegādājas arī šo transporta līdzekļu īpašniekiem.

Iepriekšējos 2 gados kopā tika reģistrēti 200 ceļu satiksmes negadījumu, kuros bija iesaistīti motocikli. Lielākā daļa no šiem negadījumiem bija galvaspilsētā. Par lielāko riska grupu starp motociklistiem tiek uzskatīti braucēji vecumā līdz 22 gadiem, jo negadījumos katru gadu cieš gandrīz 4 % no viņiem.

Tags: ,