Latvijas iedzīvotāji pērn saņēmuši 58 389 EVAK

Nacionālā veselības dienesta (NVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Evija Štālberga informē, ka pērn Latvijas iedzīvotājiem tika izsniegtas 58 389 Eiropas Veselības apdrošināšanas kartes (EVAK). Salīdzinājumam 2010. gadā iedzīvotājiem tika izsniegtas 50 923 šī veida kartes.

Februāra sākumā notikušajā 19. starptautiskajā tūrisma izstādē – gadatirgū “Balttour 2012” Ārlietu ministrijas stendā NVD pārstāvji vienas dienas laikā vien izsniedza 130 EVAK, kas liecina par šo karšu popularitāti mūsu valsts iedzīvotāju vidū.
Interesanti, ka ne NVD, ne Ārlietu ministrija neapkopo informāciju, cik bieži bijuši gadījumi, kad Latvijas iedzīvotājiem ārvalstīs ir bijusi nepieciešamība izmantot EVAK.

Jāatgādina, ka EVAK ir dokuments, kas apliecina, ka persona ir Eiropas Savienības dalībvalsts, Norvēģijas, Lihtenšteinas, Islandes vai Šveices iedzīvotājs un tai ir tiesības saņemt nepieciešamo vai neatliekamo medicīnisko palīdzību tādā pašā apmērā, kādā tā tiek nodrošināta attiecīgās valsts iedzīvotājiem. Šādu palīdzību sniegs ārstniecības iestādes un ārsti, kuri attiecīgajā valstī nodrošina valsts garantētos veselības aprūpes pakalpojumus. EVAK mūsu valstī var saņemt bez maksas.

Ārlietu ministrijas pārstāvji uzsver, ka situācijās, kad Latvijas valsts piederīgajiem ES dalībvalstu, Norvēģijas, Lihtenšteinas, Islandes vai Šveices veselības aprūpes iestādēs, kas nodrošina valsts garantēto veselības aprūpi, tiek sniegta neatliekamā un nepieciešamā medicīniskā palīdzība, bet personu rīcībā nav EVAK, tad Latvijas pārstāvniecības sadarbībā ar NVD izsniedz EVAK aizvietojošu sertifikātu.