Kādas riepas ir labākas? Oskars Krampāns, SIA Autoriepu nams direktors, neiesaka izvēlēties riepas pēc autoservisa ieteikumiem. Labākais variants ir konsultēties ar pārdevējiem specializētajos riepu veikalos, ka arī apskatīt 3-5 riepu testus, lai izveidotos priekšstats par riepu izvēles faktoriem.
Pēc zīmoliem var sadalīt visas riepas uz trīs grupās – Eiropas, Āzijas un atsevišķi Ķīnas riepas. Citur ražotas riepas Latvijā var atrast reti. Āzijas riepas ir ar augstu kvalitāti, ka arī ar lielāku cenu kategoriju. Apgalvot, ka Ķīnas riepas ir sliktas nevar, tomēr, riepu testos tās rada ne pārāk labus rezultātus.
Riepas var iedalīt arī pēc segmentiem – Premium (Bridgestone, Continental, Dunlop, Goodyear, Michelin, Nokian, Vredestein), Vidus segments (Eiropas, Korējas un Japānas riepas) un Budžeta (Taivānas, Turcijas un visi ķīniešu ražojumi). Diemžēl, daži no Latvijas riepu tirgotājiem mēģina pozicionēt sevis importētos ķīniešu zīmolus kā vidus segmentu vai pat mērķē uz premium segmentu.
Vai ir svarīgi, kāds ir marķējums? To mēs varam redzēt uzlīmes veidā uz riepās. Ar burtiem no A līdz G ir azīmēta degvielas patēriņa efektivitāte. Ar burtiem no A līdz F atzīmēta saķere uz slapja seguma. Trešais parametrs norāda riepas rites ārējo troksni. Marķējumu liec paši riepu ražotāji, tāpēc tie var būt ielikti pēc subjektīva novērtējuma. Marķējumiem var uzticēties, ja riepām ir Premium klase, jo ražotāji šajā sektorā konkurē viens ar otro un veic riepu pārbaudes.
Oskars Krampāns ieteic ieplānot nedaudz lielāku budžetu riepu iegādei. Auto ir komforta pirkums un par komfortu ir jāmaksā. Arī, padomājiet, vai ir vērts ekonomēt uz Jūsu drošības?
——————————————————————————————————————————————
Какие шины лучше всего? Оскарс Крампанс, директор SIA Autoriepu nams не советует выбирать шины по советам автосервисов. Лучший вариант это консультироваться с продавцами из специлизированных шинных магазинов, а также посмотреть 3-5 тестов шин, чтобы понять, на что необходимо обращать внимание.
По марке можно все шины разделить на три группы – Европейские, с Азии и отдельно Китайские шины. Есть также и другие производители, но в Латвии они встречаются редко. С Азии шины считаются с хорошим качеством, но также и дорогие. Утверждать, что Китайские шины плохие тоже нельзя, но результаты их тестирования оставляют желать лучшего.
Шины можно также классифицироваать по сегментам – Premium (Bridgestone, Continental, Dunlop, Goodyear, Michelin, Nokian, Vredestein), Средний сегмент (Eiropas, Korējas un Japānas riepas) un Бюджетный (Taivānas, Turcijas un visi ķīniešu ražojumi). К сожалению, некоторые латвийские производители стараются позиционировать Китайские шины как средний сегмент или даже Premium класса.
А важна ли маркеровка? Мы ее можем увидеть в виде наклейки на шинах. Буквами от A до G обозначают эффективность использования топлива. Буквами от A до F обозначено сцепление с влажной поверхностью. Третьий параметр указывает на внешние звуки шин. Маркеровку накладывают сами производители, поэтому эта оценка может быть субъективной. Маркеровке можно доверять, если это шины Premium класса, потому как производители в этом секторе конкурируют один с другим и делают проверку шин.
Оскарс Крампанс рекомендует выделить на покупку шин побольше бюджета. Машина это покупка для комфорта, а за комфорт надо платить. Также подумайте, нужно ли экономить на Вашей безопасности?