Ikgadējais OCTA BM klašu pārrēķins

Kā jau ierasts, katru gadu 15 septembris ir diena kad tiek publiskots ikgadējais Bonus Malus(BM) klašu pārrēķins. BM klase tiek pauagstināta par 1 klasi, ja transporta līdzeklis vadīts bez izraisītiem Ceļu satiksmes negadījumiem un regulāri iegādāta OCTA apdrošināšana vismaz 275 dienas gadā(aprēķina periods 1. septembris – 31. augusts).

Savukārt ja šie nosacījumi netiek izpildīti, ir izraisīti viens vai vairāki Ceļu satiksmes negadījumi, BM klase tiek pazemināta vai paliek iepriekšējā līmenī. Ja OCTA apdrošināto dienu kopsumma aprēķina periodā nesasniedz 275 dienas BM klase paliek iepriekšējā līmenī, bet OCTA apdrošināto dienu skaits tiek pārnests uz nākamo periodu.

Pēc OCTA apdrošināšanas risku izvērtēšanas augstākajās jeb Bonus klasēs(7-17) nokļuvuši 680 000 vai 71,5% auto īpašnieku, savukārt zemākajās riska jeb Malus(1-5) klasēs 57 000, kas ir par 11% vairāk kā pērn.

Bonus Malus klase ir viens no galvenajiem faktoriem OCTA polises cenu aprēķināšanā, jo augstāka BM klase, jo zemāka OCTA cena.

Bonus malus sistēma sastāv no 17 klasēm:

  • 1-5 klase ir paaugstināta riska klases(Malus) kurām tiek piemērota augstāka OCTA apdrošināšanas cena.
  • 6 ir neitrāla sākuma klase kurā nokļūst auto īpašnieks pirmo reizi iegādājoties transportlīdzekli.
  • 7-17 zemāka riska klases kurām OCTA apdrošināšanai tiek piemērota atlaide.

Bonus Malus klašu aprēķinu veic Latvijas transportlīdzekļu birojs(LTAB). Savu Bonus Malus klasi, OCTA apdrošināšanas vēsturi un apdrošināto dienu skaitu varat pārbaudīt LTAB mājaslapā