If veic aptauju par iespējamo auto nozagšanu

Par auto nozagšanas iespēju uztraucas 57% autoīpašnieku, lai gan realitātē auto zādzību skaits nesasniedz pat 1% no atlīdzību gadījumiem

Autoīpašnieku vidū pastāv daudz un dažādi priekšstati par riskiem, kādi apdraud auto un tās vadītāju. Piemēram, gan Rīgā, gan pārējos Latvijas reģionos KASKO īpašnieki norāda, ka būtiskākie riski, pret kuriem viņi vēlētos apdrošināt savus auto ir nozagšana vai nolaupīšana. Tai pat laikā atlīdzību statistika liecina, ka gadījumi, kad auto klientiem patiešām tiek nozagts, pēdējos gados nav pārsnieguši pat 1% robežu.

Trīs būtiskākie iemesli, kāpēc autoīpašnieki vēlētos savam auto KASKO apdrošināšanu, visbiežāk ir saistīti ar bailēm par to, ka automašīna tiks nozagta vai nolaupīta(57%), tā tiks bojāta avārijas rezultātā (53%) vai arī to apzags vai sabojās vandāļi (52%), liecina If Apdrošināšana internetā veiktā aptauja sadarbībā ar Snapshots, kurā piedalījās 631 autovadītājs. Tai pat laikā If Apdrošināšana atlīdzību statistika liecina, ka visbiežāk atlīdzības klientiem tiek izmaksātas saistībā ar notikušiem ceļu satiksmes negadījumiem (62%), vējstiklu bojājumiem (18%) un vandālisma gadījumiem (10%).

„Sabiedrībā nereti valda stereotipi, kuri dziļi iesakņojušies cilvēku apziņā, lai gan tiem ir maz sakara ar realitāti. Bailes par auto iespējamu nozagšanu ir viens no šādiem piemēriem, lai gan ne vienīgais. Piemēram, 19% aptaujāto KASKO īpašnieku norāda, ka būtisks faktors par labu polises iegādei viņiem ir „auto novietošanas nosacījumi”, lai gan prasība apdrošinātam auto atrasties apsargājamā stāvvietā jau ilgus gadus nav aktuāla. Nereti klienti arī interesējas, vai atlīdzība tiks izmaksāta, ja negadījuma laikā pie stūres būs cits vadītājs – arī šis stereotips veidojies laikos, kad atsevišķas apdrošināšanas sabiedrības KASKO klientiem, iegādājoties polisi, lūdza norādīt personas, kas izmantos auto.

Taču pašlaik šāda prasība nav aktuāla. Dažkārt klienti ir pārliecināti, ka pārdodot savu auto, viņi nākamajam īpašniekam pārdod arī OCTA un KASKO polises, lai gan, mainoties auto īpašniekam, ir jāiegādājas jaunas apdrošināšanas polises, kas ir reģistrētas uz jaunā īpašnieka vārda,” norāda If Apdrošināšana Transportlīdzekļu atlīdzību grupas vadītāja Līga Bērziņa.

Aptaujas dati arī liecina, ka gados jaunākajiem autoīpašniekiem (25 – 35 gadi), kas dzīvo reģionos, svarīgi nodrošināties pret tādiem riskiem kā sadursme ar dzīvnieku un nobraukšana no ceļa. Tai pat laikā atlīdzību datu analīze liecina, ka sadursmes ar dzīvniekiem ir viens no tiem atlīdzību veidiem, kas arī nepārsniedz 3 – 4% robežu.

Avots If Apdrošināšana

Tags: ,