If pirmo reizi Latvijā noslēdz KASKO polisi 42 gadus vecam auto

Šī vēsturiskā KASKO polise izdota 1969 gada izlaiduma Mercedes Benz 280 automašīnai, ar apdrošinājuma summu 130 000 EUR. Apdrošināšanas polisē iekļauti visi KAKSKO apdrošināšanas riski. Lai auto varētu nogādāt uz izstādi ārzemēs iegādāta arī transportēšanas apdrošināšanas polise. Vēsturisko transporta līdzekļu KASKO apdrošināšanas pakalpojumu If apdrošināšana izstrādājusi  pēc vēsturisko transporta līdzekļu biedrības Riga Master Union ieteikuma.

Vēsturisko auto KASKO polisi iespējams noformēt, ja tā ir reģistrēta likumā noteiktā kārtībā un reģistrācijas dokumentos norādīts, ka auto  ir reģistrēts Latvijā, Lietuvā vai Igaunijā, tās vecums ir vismaz 30 gadi un tai ir veikts sertificēts vērtējums. Lai iegādātos vēsturiskā auto KASKO polisi, auto vērtība nedrīkst būt mazāka, kā 25 000 EUR un tā īpašnieks to nelieto kā ikdienas pārvietošanās līdzekli.

Kā viens no galvenajiem faktoriem, kādēļ KASKO apdrošināšana vēsturiskajiem transporta līdzekļiem Latvijā netika piedāvāta līdz šim ir grūtības aprēķināt iespējamos riskus, noteikt objektīvu auto vērtību un KASKO polises cenu. Pētot negadījumu statistiku, kas ir notikuši ar vēsturiskajiem auto, tika secināts, ka dažādu negadījumu iespējamības varbūtība ir daudz savādāka nekā mūsdienu auto. Mūsdienu auto lielākā daļa KASKO apdrošināšanas gadījumi saistīti ar daļēja zuduma risku vai auto avārijas risku. Savukārt vēsturiskajiem auto šādi gadījumi notiek ievērojami retāk, bet pastāv daudz lielāks zuduma risks, piemēram automašīnai sadegot.
Kā pastāstīja If Apdrošināšanas KASKO produkta vadītājs Kaspars Duburs.”Riga Master Union sākotnējā vēlme bija piedāvāt biedrības biedriem KASKO apdrošināšanu, kas sedz braukšanas kārtībā esošu un sertificētu auto KASKO riskus, kā arī KASKO riskus vēsturiskiem auto, kas nodoti servisā restaurācijai un, kuru vērtība restaurācijas gaitā pieaug. If apdrošināšana pāliecinājās, ka biedrības sadarbības partneru remondarbnīcā strādā augsta līmeņa speciālisti un auto restaurācijas gaitā tiek veikta skurpuloza procesa dokumentēšana. Tas ļāva izstrādāt apdrošināšanas produktu, kas jebkurā restaurācijas brīdī ar kalkulatora palīdzību ļauj noteikt auto vērtību un tātad aprēķināt zaudējumus, ja tādi rodas. Tādā veidā KASKO polise piedāvā segt ne tikai tradicionālos KASKO riskus kā zādzība, ugunsnelaimē vai avārija, bet apdrošināt var arī auto, kas atrodas remontdarbnīcā uz restaurācijas vai remonta laiku,“

”Jaunais KASKO produkts tapis sadarbībā ar If Apdrošināšanu un Vācijas vērtētāju asociāciju un esam gandarīti, ka beidzot arī Latvijā vēsturisko auto īpašniekiem varam piedāvāt tādus pašus pakalpojumus, kādi sen jau ir pieejami vecajā Eiropā. Tas ir tikai pirmais solis, jo bez KASKO neiztikt gandrīz nevienā no turpmāk minētajiem gadījumiem. Tie ir jautājumi, kas saistīti ar transportēšanu ES līmenī un atbalstu servisam, ceļojot Eiropā un Krievijā, ar finansējuma piesaisti līzinga vai aizdevuma formā vēsturiskam transportlīdzeklim, lai aizsargātu ieguldītās investīcijas, kas ieguldītas transporta līdzekļa restaurācijā. Arī šie pakalpojumi drīz būs pieejami arī Latvijā. Mūsu galvenais mērķis ir apvienot un popularizēt vēsturisko transporta līdzekļu kustību Baltijas reģionā.” Saka Riga Master Union pārstāvis.

Tags: ,