Ēku īpašniekus apdrošinātāji aicina laikus gatavoties ziemai

īpašuma apdrošināšanaIepriekšējo gadu bargās un ar sniegu bagātās ziemas daudziem sagādāja nepatīkamus brīžus – iebrukuši ēku jumti, tekoši dzīvokļa griesti, sabojātas automašīnas, kad uz tām uzkritušas lāstekas vai laikus nenotīrītais sniegs no namu jumtiem.

Kamēr šogad sniegs vēl nav uzsnidzis, apdrošinātāji aicina laikus parūpēties par saviem īpašumiem, lai novērstu negadījumus.

Kā liecina apdrošināšanas sabiedrības Balta dati, pērnā gada ziemā fiksēti 168 negadījumi, kad sniegs īpašumiem nodarījis zaudējumus 300 000 latu apmērā. Sasnigušais sniegs komercīpašumiem nodarīja zaudējumus 215 000 latu apmērā, bet privātpersonu īpašumiem zaudējumi bija vairāk nekā 90 000 latu. Sasnigušā sniega dēļ ēkām ielūzuši jumti, kā arī laikus nenotīrītais sniegs, krītot no jumtiem, traumējis cilvēkus un nodarījis bojājumus transportlīdzekļiem. Kā arī bijuši bojājumi, kas , sniegam jau kūstot, radušies namu neapmierinošā tehniskā stāvokļa rezultātā.

Visvairāk apdraudētas vecas vai vieglas konstrukcijas būves, piemēram, graudu torņi vai metāla angāri. Apdrošināšanas sabiedrības „Balta” pieredze liecina, ka īpaši bīstamas sniegiem bagātas ziemas ir uzņēmumiem, jo lielas ražošanas un noliktavu ēku jumtus ir grūti tīrīt. Ja jumti ielūst, tad bieži tiek bojāta produkcija, tehnika un iekārtas, un tas rada zaudējumus. Tādēļ laikus jābūt sagatavotam inventāram, aprīkojumam un arī cilvēku resursam, lai varētu sniegu notīrīt.

„Balta” pārstāvis Ingus Savicki stāsta, ka, lai novērstu iespējamos risku, kas saistīti ar ziemu, ēku īpašniekiem regulāri jārūpējas par savu īpašumu uzturēšanā tehniskā kārtībā. Ir svarīgi pirms sniega uzsnigšanas veikt jumtu un notekcauruļu profilaktisko apskati. Ja nav novērsti dažādi jumta seguma, ēku sienu vai notekcauruļu konstrukciju bojājumi, tad, notiekot negadījumam, nevar palīdzēt arī īpašuma apdrošināšanas polise un apdrošinātājs.