Drošībā nav neviens – auto detaļas zog visur

auto zagļiŠogad par auto detaļu zagļu upuriem visvairāk kļuvuši BMW, Mercedes-Benz, Audi un Volvo automašīnu marku īpašnieki – tā liecina apdrošināšanas sabiedrības ERGO apkopotie dati.

ERGO speciālisti norāda, ka detaļu zādzības ietekmē nevis automašīnas atrašanās vieta, bet gan automašīnas marka, izlaiduma gads un detaļu pieprasījums „melnajā tirgū”. Auto detaļas zog ne tikai rajonos, kur ikdienā ir augstāks kriminogēno nodarījumu skaits, no zādzībām nav pasargāti arī tie transportlīdzekļi, kuri atrodas prestižajos rajonos. Ivars Vismanis, „ERGO” pārstāvis, stāsta, ka daudz auto detaļu zādzību notiek daudzdzīvokļu namu pagalmos. Ļoti bieži tas notiek Maskavas ielas rajonā, Teikā, Pļavniekos, taču tajā pat laikā starp TOP3 rajoniem ir arī Elizabetes, Alberta un Ausekļa ielas rajoni, kas jau skaitās prestiži rajoni. Zagļus interesē luksus auto, kuru detaļas ir dārgas un pieprasītas. Bieži apdrošinātājs saņem pieteikumus par detaļu zādzībām, kas notikušas tirdzniecības centru stāvvietās un slikti apgaismotās ielās.

Parasti zog tās detaļas, kuras var viegli un ātri nomontēt. Zagtākās detaļas visbiežāk ir spoguļi (sānu un pašaptumšojošies) , miglas lukturi un novietošanas sensori. Vēl starp zagtākajām auto detāļā ir arī riepu diski, priekšējie un aizmugurējie auto atdures stieņi. Garnadžu iekārojamākās detaļas ir no luksus klases automašīnām – BMW, Audi, Mercedes-Benz, Lexus. Šo auto marku detaļām ir labs noiets „melnajā tirgū”.

Vidējā KASKO atlīdzība par automašīnas detaļu zādzībām šogad ir 330 lati, un tas ir tikpat, cik pagājušajā gadā – tā liecina „ERGO” dati. Lielākā atlīdzība šogad izmaksāta BMW 520 markas auto īpašniekam, atlīdzība bija 3500 lati. Zagļi bija nozaguši ne tikai spoguļus, apstāšanās sensorus, bet arī detaļas no salona, tajā skaitā stūri.
Arī pagājušajā gadā zagtāko detaļu automašīnu markas bija līdzīgas kā šogad – BMW, Audi un Mercedes-Benz.