BTA strādā ar peļņu, kompānijai Balta – zaudējumi

apdrošināšanas kompānijasKā liecina abu šo kompāniju publiskotie finanšu pārskati par šī gada pirmajiem deviņiem mēnešiem, apdrošināšanas kompānijām BTA un „Balta” ir atšķirīgi rezultāti. „BTA” peļņa ir 1,42 miljoni latu, bet „Balta” cieš zaudējumus – 1,28 miljoni latu.

Pērn šajā pat laika posmā „BTA” peļņa bija 4,23 miljoni latu, bet kompānijai „Balta” peļna bija 2,67 miljoni latu. Turpretī šogad pusgadā „Baltai” zaudējumi bija 1,04 miljoni latu, savukārt „BTA” šajā periodā bija peļņa 254,4 tūkstoši latu. „Balta” šogad cieš zaudējumus, jo nepietiekamā apjomā audzē iepriekš samazinātās cenas. „BTA” pelna, jo šī kompānija darbojas arī kaimiņvalstīs, piemēram, Lietuvā, kur apdrošināšanas tirgus atlabst.

„BTA” šī gada pirmajos deviņos mēnešos nopelnīja prēmijas 55,11 miljonu latu apmērā. Un tas ir par septiņdesmit procentiem vairāk nekā pagājušajā gadā šajā laika posmā. „BTA” skaidro, ka ar šī gada janvāri tika veikta „BTA” meitas sabiedrības Lietuvā BTA Draudimas reorganizācija. Tās rezultātā kaimiņvalsts apdrošinātājs kļuva par „BTA” Lietuvas filiāli. Bruto prēmijās „BTA” deviņos mēnešos parakstījis 72,9 miljonus latu. Visvairāk prēmijas parakstītas OCTA apdrošināšanā- 36,28 miljoni latu. KASKO parakstīti 11,36 miljoni latu, bet īpašuma apdrošināšanā- 8,77 miljoni latu. „BTA” bruto atlīdzībās šajā laika posmā izmaksājis 34,34 miljonus latu. Visvairāk atlīdzības izmaksātas OCTA apdrošināšanā – 18,57 miljoni latu, bet KASKO – 8,04 miljoni latu.

Kompānijai „Balta” , salīdzinot šī gada pirmos deviņus mēnešus ar pērnā gada, par divpadsmit procentiem samazinājies nopelnīto prēmiju apjoms, sasniedzot 21,6 miljonus latu. Bruto parakstīto prēmiju apjoms sasniedza 22,67 miljonus latu. Visvairāk prēmijas parakstītas nekustamā īpašuma apdrošināšanā, kopā – 7,33 miljoni latu. KASKO parakstīti 5,9 miljoni latu. „Balta” bruto atlīdzībās izmaksājusi 13,13 miljonus latu, tajā skaitā visvairāk izmaksātas atlīdzības KASKO apdrošināšanā – 4,26 miljoni latu.

Savukārt kompānijai „Gjensidige Baltic” šī gada pirmajos deviņos mēnešos peļņa bija 2,26 miljoni latu. Tas ir par sešpadsmit procentiem mazāk nekā pērn šajā laika posmā. Nopelnīto prēmiju apjoms šogad sasniedzis 26,35 miljonus latu, un tas ir par 11,4 % mazāk nekā pagājušajā gadā attiecīgajā laika periodā. „Gjensidige” liela daļa biznesa ir Igaunijā un Lietuvā, bruto prēmijās parakstījusi 29,36 miljonus latu. No tiem visvairāk prēmijās – 8,39 miljoni latu – parakstītas sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības veidā, kas mūsu valstī nav populārs apdrošināšanas veids. Kompānija 6,55 miljonus latu parakstījusi KASKO, bet īpašuma apdrošināšanā – 4,82 miljonus latu.

Ar 916,46 tūkstošu latu peļņu šī gada pirmajos deviņos mēnešos strādājusi kompānija „ERGO Latvija”. Tas ir par trīsdesmit trīs procentiem mazāk nekā pērn šajā laika posmā. Nopelnīto prēmiju apjoms sasniedzis 8,7 miljonus latu, kas par 18,4 % vairāk nekā pirms gada. Bruto parakstītās prēmijas šajā periodā sasniedza 9,02 miljonus latu. Tajā skaitā īpašuma apdrošināšanā parakstīti 1,97 miljoni latu, bet veselības apdrošināšanā – 2,14 miljoni latu, OCTA – 1,56 miljoni latu.