BMW spoguļus zog mazāk

Vēl pavisam salīdzinoši nesenā pagātnē BMW markas automašīnu īpašnieki nevarēja justies droši, ka no rīta automašīnai vēl būs spoguļi. Bija gadījumi, ka vienai un tai pašai automašīnai spoguļus nozaga vairakkārt.

Taču pēdējo divu gadu laikā BMW automašīnu spoguļu un spoguļu stikliņu zādzību skaits ir strauji samazinājies. Jau pagājušajā gadā šo zādzību skaits samazinājās, bet šogad, sākot ar maiju, mēnesī notika dažas zādzības. Salīdzinoši – iepriekšējos gados viena ceturkšņa ietvaros vien notika 60 zādzības, tā liecina If Apdrošināšana dati.

Spoguļu zādzību skaita samazināšanos speciālisti skaidro ar to, ka vērojams kopējais auto vandalisma gadījumu skaita samazināšanās un arī spoguļu zādzību skaita samazināšanās, ko var skaidrot arī ar to, ka ir iespēja spoguļus marķēt. Kā arī auto īpašnieki rūpīgāk izvēlas vietas, kur novietot savus spēkratus, lai izvairītos no zādzībām.

Garnadžiem spoguļu zādzības ir ienesīga nodarbošanās, jo spoguļus var viegli nozagt un šīs detaļas vērtība ir liela. Automašīnu īpašnieki, kuriem spēkrats nav apdrošināts, ir arī pateicīga klientūra gan zagļiem, gan autoservisiem, kas piedāvā lietotus spoguļus.
„If Apdrošināšana” pārstāve Līga Bērziņa stāsta, ka mūsu valstī BMW markas automašīnas ir populāras. Tādējādi nevienai citai automašīnas markai nav bijusi izteikta dominante zagto spoguļu ziņā kā BMW. Esot bijuši arī mēneši, kad no visiem pieteiktajiem spoguļu zādzību gadījumiem KASKO klientu vidū divas trešdaļas bijuši BMW spoguļu zādzības. Kampaņveidīgi zagti arī Mercedes-Benz spoguļi, bet spoguļu zādzības no BMW automašīnām bijušas vairāk.