Apdrošinātājiem iespējams dārgākā kuģu katastrofa

Kuģu apdrošināšanaPēc ziņu aģentūras „AFP” informācijas kruīza kuģis „Costa Concordia”, kas pagājušajā nedēļas nogalē avarēja pie Itālijas krastiem, bija apdrošināts par 395 miljoniem eiro jeb 276,51 miljonu latu. Tādējādi var apgalvot, ka šī kuģa katastrofa, visticamāk, kļūs par dārgāko kuģa avāriju apdrošinātātājiem.

Summa, kas iespējams apdrošinātājiem šīs katastrofas rezultātā būs jāizmaksā (395 miljoniem eiro), sastāda tikai aptuveni desmito daļu no jūrniecības sektoram izmaksātajām atlīdzībām (neiekļaujot atlīdzības zvejas kuģiem, upju transportam un izklaides kuģiem). Tādējādi var apgalvot, ka tas būtiski neietekmēs apdrošināšanas sektoru kopumā.

Pēc katastrofas luksusa kuģa īpašnieki paziņojuši, ka viņu rīcībā ir 10 miljoni dolāru, ko izmantot pasažieru un apkalpes locekļu kompensāciju prasību apmaksai, kā arī avārijas apkaimē dzīvojošo prasību saistībā ar vides piesārņojumu segšanai.
„Costa Concordia” ir apdrošināts 28 uzņēmumos. Šajā milzīgajā kuģa katastrofā līdzās kuģošanas apdrošināšanai iestāsies arī trešo pušu prasību apdrošināšana. Tiesa gan trešo pušu kompensāciju prasību apmērs vēl nav zināms. Tomēr apdrošinātāji izsaka prognozes, ka «Costa Concordia» avārija būs dārgākā jūrniecības katastrofa pasažieru un preču transportēšanas vēsturē.

Atgādinām, ka 13.janvāra vakarā ap plkst. 21:30 pēc vietējā laika (pēc Latvijas laika plkst. 22:30) pasažieru vakariņu laikā Vidusjūras kruīza kuģis «Costa Concordia» uzskrēja rifam pie Džiljo salas Toskānā.
Kā liecina pieejamā informācija, tad šajā kuģa avārijā aptuveni 60 cilvēki guva ievainojumus, bojā gājuši ir 11 cilvēki, bet bez vēsts pazuduši 20 cilvēki.

Pēc kruīza kompānijas sniegtās informācijas, avārijas brīdī uz klāja atradās 4229 pasažieri un apkalpes locekļi.